Čempionų lygos pirmus kelialapius į ketvirtfinalį iškovojo „Real“ ir „Wolfsburg“ klubai

UEFA Čempionų lygos turnyre antradienį tęsėsi atkrintamų varžybų aštuntfinalio etapas. Jo pirmose dvejose atsakomose rungtynėse paaiškėjo pirmi ketvirtfinalio dalyviai. Jais tapo Madrido „Real“ (Ispanija) ir „Wolfsburg“ (Vokietija) futbolininkai.

Madrido „Real“ klubas savo aikštėje priėmė AS „Roma“ komandą ir turėjo solidų įdarbį dar po pirmo mačo svečiuose 2:0. Madridiečiai ir antrą kartą pranoko „Roma“ komandą 2:0 (0:0).

Įvarčius pelnė Cristiano Ronaldo 64-ą ir Jamesas Rodriguezas 68-ą minutėmis.

Rungtynių eiga

Rungtynes Madride kiek gyviau pradėjo svečiai iš Romos, bet netrukus žaidimas išsilygino ir vartininko budrumą patikrino C. Ronaldo (6-ą min.), Marcelo (8-ą min.) ir Toni Kroosas (9-ą min.). 11-ą min. po C. Ronaldo baudos smūgio kamuolys praskriejo šalia vartų.

14-ą min. „Roma“ surengė greitą išpuolį, vienas baudos aikštelėje atsidūrė Edinas Džeko, bet į vartus iš patogios pozicijos nepataikė.

21-ą min. po madridiečių saugo Luka Modričiaus „šūvio“ varžovų vartininkas sunkiai nukreipė kamuolį į kampinį.

28-ą min. „Roma“ klubo legionierius iš Egipto Mohamedas Salah greitos atakos metu iššoko vienas prieš vartininką Keylorą Navasą, bet nepataikė į vartus. 31-ą ir 34-ą min. kitoje aikštės pusėje C. Ronaldo dar du kartus – smūgiu ir prasiveržimu – patikrino priešininkų vartininko lenko Wojciecho Szczęsny budrumą. Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių 0:0.

Antras kėlinys Madride prasidėjo labai energingai. 50-ą min. buvo blokuoti pavojingi Marcelo ir C. Ronaldo smūgiai, o netrukus prie kitų vartų greitą išpuolį vėl surengė M. Salah ir vėl po jo smūgio kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Svečiai iš Romos išdrąsėjo ir surengė du pavojingus išpuolius. Abu sykius 55-ą ir 56-ą min. po Alessandro Florenzi ir graiko Kosto Manolo smūgio kamuolį atmušė K. Navasas.

Neįmuši tu, įmuš tau. 64-ą min. „Real“ futbolininkai surengė gražią ataką, dešiniu kraštu prasiveržė po keitimo aikštėje pasirodęs Lucas Vazquezas, skersavo kamuolį į baudos aikštelę, o ten gynėją ir vartininką aplenkęs C. Ronaldo pelnė įvartį – 1:0.

Nespėjusius atsitokėti svečius madridiečiai tuoj pat nubaudė antrą kartą. 68-ą min. greito puolimo smaigalyje atsidūrė C. Ronaldo ir Jamesas Rodriguezas. Portugalas gražiai išvedė smūgiui kolumbietį ir rezultatas tapo 2:0. Dar po kelių akimirkų (70-ą min.) C. Ronaldo laisvas iš kelių metrų nepataikė į tuščius vartus.

88-ą min. argentinietis Diego Perotti („Roma“) galėjo įmušti paguodos įvartį, bet po jo smūgio kamuolys pataikė į virpstą.

Madrido „Real“ ir AS „Roma“ rungtynių akimirkos vaizdo įraše.

„Wolfsburg“ šventė pergalę ir žais ketvirtfinalyje

Kitoje dvikovoje Vokietijos „Wolfsburg“ ekipa namuose egzaminavo „Gent“ futbolininkus iš Belgijos. Vokiečiai turėjo įgiję pranašumą po pirmo mūšio išvykoje 3:2, todėl žaidė ramiai ir iškovojo svarbią pergalę 1:0 (0:0). Vienintelį įvartį 74-ą minutę pelnė Andre Schurrle.

Nuo pat mačo pradžios iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, o svečiai iš Belgijos stengėsi kontratakuoti. 18-ą min. labai pavojingai į belgų vartus smūgiavo Josuha Guilavogui, bet saviškius išgelbėjo vartininkas.

Pirmame kėlinyje žaidimo scenarijus nesikeitė: „Wolfsburg“ ekipa daugiau puolė, o „Gent“ komanda patikimai gynėsi ir bandė kontratakuoti. Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių – 0:0.

Antro kėlinio pirmoje pusėje visos „Wolfsburg“ futbolininkų pastangos pralaužti varžovų gynybą ėjo perniek. Tačiau vokiečių milžiniškas pastangas 74-ą min. vainikavo Andre Schurrle įvartis – 1:0. Saugas priėmė perdavimą iš krašto ir nukreipė kamuolį į vartus iš baudos aikštelės vidurio.

Rungtynės taip ir baigėsi, „Wolfsburg“ klubas žais Čempionų lygos ketvirtfinalyje.