Švedų antausis prancūzams neužvėrė jiems durų į kitą etapą

Antradienį Europos futbolo čempionato D grupės trečio turo rungtynes Kijeve žaidė Prancūzijos ir Švedijos rinktinės. Jei švedai po dviejų ankstesnių pralaimėjimų ukrainiečiams 1:2 ir anglams 2:3, jau neturėjo jokių galimybių patekti į ketvirtfinalį, tai prancūzai, sužaidę lygiosiomis 1:1 su Anglija ir 2:0 įveikę Ukrainą, kovojo ne tik dėl kelialapio į kitą etapą, bet ir dėl pirmos vietos grupėje bei sąlyginai lengvesnio varžovo atkrintamose varžybose. Švedija kiek netikėtai įveikė varžovus 2:0 po Zlatano Ibrahimovičius reto grožio įvarčio 54-ą ir Sebastiano Larssono stipraus smūgio 91-ą minutėmis.

Prancūzijos rinktinei tai buvo pirma nesėkmė per paskutinius 24 mačus. Prancūzai grupėje užėmė antrą vietą ir ketvirtfinalyje jėgas išmėgins su Europos čempionės titulą ginančią planetos pirmenybių nugalėtoja Ispanija. Pirmą vietą grupėje užėmė Anglija, kuri kitame mače 1:0 laimėjo prieš Ukrainą.

Švedijai ir Ukrainai Senojo žemyno pirmenybės jau baigėsi.

Prieš Prancūzijos ir Švedijos rungtynes tylos minute buvo pagerbtas praėjusi penktadienį eidamas 75-uosius metus miręs legendinis prancūzų futbolo komentatorius Thierry Roland'as.

Dvikova prasidėjo abipusėmis pražangomis. 3-ią min. Ola Toivonenas iš arti smūgiavo galva, bet nepataikė į vartus. 4-ą min. švedai dar kartą bandė laimę prie varžovų vartų.

6-ą ir 8-ą min. Pavojingai smūgiavo Atemas Ben Arfa ir Karimas Benzema.

10-ą min. vienas prieš vartininką Hugo Llorisą išsiveržė O. Toivonenas, suklaidino vartininką, bet paleido kamuolį kiek per toli nuo savęs ir mušė į vartus iš aštraus kampo, o kamuolys nuo virpsto atšoko už galinės linijos. Tai buvo realiausia proga pasiekti įvartį.

18-ą min. gerą progą turėjo Franckas Ribery. Jis iš arti smūgiavo stipriai, bet šį bandymą atrėmė švedų vartininkas.

Toliau abi komandos rengė išpuolius prie varžovų vartų, bet įvarčio nei vieniems, nei kitiems įmušti nepavyko.

35-ą min. H. Ben Arfa bandė nesėkmingai pergudrauti švedų vartininką Andreasą Isakssoną. Samirui Nasri nugriuvus ant žolės, abiejų rinktinių futbolininkai puolė godžiai gaivintis vandeniu.

Kėlinys baigėsi Karimo Benzema tolimu smūgiu ir po 45 min. žaidimo buvo lygu – 0:0.

Antrą kėlinį aktyviau pradėjo švedai, kurie du kartus iš eilės pateko į nuošalę. 54-ą min. Švedijos rinktinei pavyko puiki ataka. Iš dešinio puolimo sparno Sebastiano Larssono skersuotas kamuolys pasiekė Zlataną Ibrahimovičių ir puolėjas sukdamasis ore gražiu smūgiu, nuginklavo Prancūzijos komandos vartininką H. Llorisą – 1:0.

57-ą min. nuo atsarginių suolo aikštėje pasirodęs Christianas Wilhelmssonas turėjo pelnyti antrą įvartį, bet iš arti sukirto kamuolį į vartininką.

Prancūzų lyderis K. Benzema surengė dar ne vieną pavojingą ataką, tačiau Madrido „Real“ klubo puolėjui nesisekė sėkmingai baigti atakų. Švedai taip pat turėjo keletą pavojingų momentų. Rungtynių pabaigoje - 90+1 min. – S. Larssonas stipriu smūgiu įmušė antrą įvartį – 2:0. Švedai šventė gražią pergalę ir Europos čempionatą baigė skambiai trinktelėję durimis.