Eurolygos rungtynėse – „Žalgirio“ nesėkmė

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sugebėjo atsiteisti po savaitgalį pralaimėto Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo ir ketvirtadienio vakarą pademonstravo charakterį žaisdami su puikiai Eurolygos „Top 16” etape rungtyniaujančia Vitorijos „Laboral Kutxa“ komanda. Tačiau pergalei to neužteko. Tris su puse kėlinio pirmavę kauniečiai subyrėjo pačioje rungtynių pabaigoje – 65:71 (20:22, 12:10, 21:13, 12:26).
15min nuotr.

Visas 40 minučių aikštėje virė labai atkakli kova, o rungtynių nugalėtojas sprendėsi tik paskutinėmis minutėmis.

Nors krepšinio specialistai pastaruoju metu negaili kritikos išretėjusiai Kauno komandos priekinei linijai, šį kartą su „Laboral Kutxa“ milžinu Ioanniu Bourousiu žalgiriečiai grūmėsi pagirtinai.

Paulius Jankūnas visas rungtynes demonstravo kapitono savybes ir traukė savo komandą į priekį, o Ianis Vougioukas labai gerai kovojo po abiem krepšiais ir šiose rungtynėse atkovojo net 13 kamuolių (8 po varžovų krepšiu).

Pažymėtina ir tai, kad svečiai šiame mače laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, nors Vitorijos ekipa pagal šį statistinį rodiklį pirmauja visoje Eurolygoje.

Po trečiojo kėlinio „Žalgiris“ dar turėjo 8 taškų persvarą (53:45), tačiau lemiamas ketvirtis priklausė baskams.

Velimiro Perasovičiaus auklėtiniai labai greitai pasivijo Lietuvos čempionus, o galutinai „Žalgiris“ palūžo pačiomis paskutinėmis minutėmis, kai pirmaujant trimis taškais (63:60), pralaimėjo atkarpą 0:9 ir visiškai sugriuvo.

Nors kauniečiai bandė gelbėtis skubotais metimais, tačiau dauguma jų kamuolių skriejo pro šalį – 65:71.