Lietuvos futbolo supertaurę Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo po pratęsimo

2013 m. Lietuvos futbolo federacijos supertaurės rungtynėse šeštadienį Marijampolėje susikovė praėjusių metų A lygos čempionas Panevėžio „Ekranas“ ir LFF taurės laimėtojas Vilniaus „Žalgiris“. Pergalę po pratęsimo rezultatu 1:0 iškovojo Vilniaus klubas. Pergalingą įvartį sostinės komandai pelnė Mantas Kuklys.

BFL nuotr.
BFL nuotr.

Susitikimo pradžioje abi komandos nieko nelaukdamos be didesnės žvalgybos ėmė atakuoti. Žalgiriečiai žaidė kiek aktyviau ir turėjo persvarą, tačiau geriausią progą pasižymėti pirmajame kėlinyje turėjo „Ekarnas“. 19 min. puikios progos neišnaudojo Arsenijus Buinickis. Jo galva iš keleto metrų atstumo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų.

Per pirmas 45 žaidimo minutes nė vienai komandai išsiveržti į priekį nepavyko – 0:0.

Nuo antrojo kėlinio pradžios „Žalgiris“ į kovą metė naujoką lenką Jakubą Wilką. Jis parodė ką sugeba, tačiau abiejų komandų futbolo labai įspūdingu anaiptol nebuvo galima pavadinti.

61 min. vienas prieš „Ekrano“ vartus iššoko Kamilis Bilinskis, tačiau panevėžiečių vartininko jam įveikti nepavyko. Gerą progą pasižymėti K. Bilinskis turėjo ir 81 min. Pagrindinio mačo laiko metu nė vienai komandai pasižymėti nepavyko. Pratęsimas.

102 minutę finalo žiūrovai pagaliau išvydo pirmą įvartį. Jį tolimu smūgiu pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs Mantas Kuklys.

Pirmojo pratęsimo kėlinuko pabaigoje labai pavojingai smūgiavo ir rezultatą galėjo išlyginti Egidijus Varnas.

109 pratęsimo minutę „Žalgiris“ dar kartą pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau teisėjai įvarčio neužskaitė. Kamuolys po K. Bilinskio smūgio iššoko iš vartų dėl keistos jų konstrukcijos.

Po keleto minučių tas pats K. Bilinskis tolimu smūgiu sudrebino „Ekrano“ vartų skersinį.

Panevėžio futbolininkams rezultato išlyginti taip ir nepavyko, tad šalies futbolo supertaurę iškovojo Vilniaus „Žalgirio“ komanda.

LFF Supertaurės rungtynėse tradiciškai susitinka šalies čempionai ir taurės laimėtojai. Pastaruosius du metus tokių mačų neprireikė, nes Panevėžio ekipa karaliavo ir šalies čempionate, ir taurės turnyre.