„Lietuvos rytas“ nutildė kritikus: titulas grįžta į Vilnių

Karaliaus Mindaugo taurės turnyro metu netrūko blankių atspalvių, tačiau viską su kaupu atpirko paskutinis šios šventės akcentas. Du šalies krepšinio milžinai finaliniame mače pademonstravo nuostabią kovą, o pergalės šampaną laistė Vilniaus „Lietuvos rytas“, sugebėjęs paneigti išankstines prognozes ir nugalėjęs savo principinį varžovą Kauno „Žalgirį“ – 67:57.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Šia pergale vilniečiai nutraukė šešerius metus trukusį titulų badą.

Antrojo kėlinio viduryje „Žalgiriui“ pralaimint aštuoniais taškais Šarūnas Jasikevičius iš nevilties sviedė savo švarką ir liko tik su marškiniais, tačiau šis emocijų proveržis jo auklėtinių nepažadino.

Jei sausį Kauno ekipos patirtą pralaimėjimą buvo galima nurašyti nuovargiui, tai šį kartą Tomas Pačėsas savo tiesioginį oponentą taktiškai pergudravo daugiau nei akivaizdžiai.

Iš Alytaus „Dzūkijos“ persiviliotas lenkas Adamas Lapeta „Žalgirio“  aukštaūgiams ir toliau lieka didžiausiu siaubu, prieš kurį čempionai niekaip nesugeba rasti jokių priešnuodžių.

Iniciatyvą „Lietuvos rytas“ perėmė pirmojo kėlinio viduryje ir ją užtikrintai išsaugojo iki didžiosios pertraukos.

Antrajame ketvirtyje abi komandos įsivėlė į chaotišką žaidimą, tačiau jį ir vėl laimėjo vilniečiai – 9:6.

Vaizdas nepasikeitė ir po didžiosios pertraukos. „Žalgiris” ir toliau labai sunkiai rinko taškus, o po Deniso Lukašovo tritaškio vilniečių persvara pasiekė apčiupiamą 13 taškų ribą – 38:25.

Baigiantis kėliniui žalgiriečiai sugebėjo priartėti, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi kelis sudėtingus metimus pataikęs Vilniaus ekipos kapitonas Antanas Kavaliauskas.

Mačo pabaigoje savo komandos kapitoną vietos aistruoliai iš aikštės išlydėjo griausmingomis ovacijomis.

Pakilti į lemiamą šturmą šalies čempionai taip ir nesugebėjo, tad pirmasis sezono titulas liko Vilniuje.

Nesėkmingai ši dvikova susiklostė ir „Žalgirio“ kapitonui Pauliui Jankūnui. Paprastai labai sėkmingai prieš „Lietuvos rytą“ žaidžiantis žalgirietis šį kartą greitai susirinko tris pražangas ir buvo priverstas gerokai apriboti savo veiksmų laisvę. Iki ketvirtojo kėlinio vidurio žalgirietis savo sąskaitoje turėjo tik 4 taškus – visus juos nuo baudų metimo linijos.

Viena pagrindinių Vilniaus ekipos pergalės priežasčių derėtų laikyti triuškinančia persvara laimėtą kovą dėl atšokusių kamuolių.