Ėjikė B. Virbalytė pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje

Kartu su Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybomis Vilniuje vykusio Lietuvos sportinio ėjimo čempionato moterų 3000 m nuotolyje nugalėtoja tapo Brigita Virbalytė-Dimšienė (Vilnius/Alytus).
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Sportininkė distanciją įveikė per 12 min. 20,77 sek. ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Tai devintoji ėjikės pergalė šalies uždarų patalpų čempionatuose. Ji laimėjo aukso medalius 2003–2010 metais, o po to penkiuose čempionatuose nedalyvavo.

Antrąją vietą užėmė Neringa Aidietytė, pasiekusi asmeninį rekordą (12.34,51). Živilė Vaiciukevičiūtė pagerino Lietuvos 19-mečių rekordą (13.19,76) ir iškovojo bronzos medalį.

Marius Žiūkas (Vilnius/Prienai) buvo greičiausias 5000 m nuotolyje – 19 min. 33,72 sek. Jis čempionu tapo ketvirtus metus iš eilės ir šeštą kartą per visą laiką. Antras finišavo Marius Šavelskis (19.37,99), trečias – Artūras Mastianica (20.14,26, asmeninis rekordas).

Jaunimo čempionato aukso medalius laimėjo Austėja Kavaliauskaitė (14.11,18) ir Daumantas Liutinskis (21.50,48).

LLAF taurės varžybų nugalėtojai:

60 m: Lina Grinčikaitė-Samuolė (Klaipėda) 7,44 sek. ir Rytis Sakalauskas (Kaunas) 6,81;

400 m: Kotryna Tonkovičiūtė (Vilnius) 56,68 ir Austris Karpinskis (Latvija) 49,75;

800 m: Monika Elenska (Vilnius) 2.12,08 ir Vitalijus Kozlovas (Vilnius) 1.56,72;

1500 m: Evelina Miltenė (Šiauliai) 4.31,86 ir Rimgaudas Morkūnas (Šiauliai) 4.01,56;

3000 m: Milda Vilčinskaitė (Vilnius/Kaunas) 9.43,49 ir Simas Bertašius (Vilnius/Raseiniai) 8.31,29;

60 m barjerinis bėgimas: Sonata Tamošaitytė (Kaunas) 8,42 ir Rapolas Saulius (Vilnius) 7,96;

aukštis: Austra Skujytė (Kaunas) 1 m 80 cm ir Raivydas Stanys (Kaunas) 2 m 22 cm;

tolis: Neringa Gedaminskaitė (Vilnius/Pasvalys) 6 m 2 cm ir Tomas Vitonis (Kaunas) 7 m 45 cm;

trišuolis: Madara Apinė (Latvija) 13 m 27 cm ir Darius Aučyna (Vilnius/Švenčionys) 15 m 80 cm;

rutulys: Austra Skujytė (Kaunas) 15 m 98 cm ir Rimantas Martišauskas (Klaipėda) 17 m 52 cm.

Pirmoje miestų grupėje nugalėjo Vilniaus atstovai. Antrąją vietą užėmė Klaipėda. Tarp rajonų geriausiai pasirodė Švenčionys.

Sporto klubų žiemos taurės varžybos baigėsi SK „Cosma“ pergale (10558 tšk.), antrojoje vietoje – antroji šio klubo komanda (9684 tšk.), trečiojoje – VŠĮ „Kauno maratono klubas“ (9535 tšk.). Antroje klubų grupėje pirmavo SK „Interwalk“ (6335 tšk.).