D. Rapšys įveikė olimpinį „A“ lygio normatyvą

Šeštadienį Antverpene (Belgija) prasidėjo dvi dienas truksiančios tarptautinės plaukimo varžybos „Flanders Speedo cup 2016“, kuriose jėgas išmėgins ir penki Lietuvos plaukikai. Varžybos įtrauktos į Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atrankos programą.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Šeštadienio popietę 100 m nugara nuotolio finale puikiai startavo panevėžietis Danas Rapšys, kuris įveikė nuotolį per 54,31 sek., pagerino savo asmeninį rezultatą, varžybų rekordą, o svarbiausia įvykdė Rio olimpinių žaidynių „A“ lygio normatyvą.

Danas Rapšys iki šiol buvo įvykdęs Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių „A“ normatyvą 200 m laisvu stiliumi rungtyje. Sekmadienį D. Rapšys startuos 200 m nugara plaukimuose, kur taip pat bandys įvykdyti 2016 metų olimpiados „A“ lygio normatyvą bei užsitikrinti kelialapį į olimpines žaidynes dar vienoje rungtyje.

Neabejotinai ryškiausia šeštadienio vakaro žvaigžde tapo kaunietis Deividas Margevičius. Jis 100 m peteliške rungtyje (53,12 sek.) beveik 1 sekunde pagerino savo asmeninį rekordą, su kaupu viršijo „B“ lygio normatyvą (54,19 sek.), iškovojo pirmą vietą ir kol kas tapo geriausiu šios rungties Lietuvos plaukiku besivaržančiu dėl teisės startuoti Rio olimpinėse žaidynėse.

Į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes yra patekusi Lietuvos 4x100 m kombinuotos estafetės komanda. Joje atkarpą peteliške plauks tas plaukikas, kuris po atrankos pabaigos (Europos čempionatas Londone 2016 m. gegužės 16-22 d.) turės geriausią 100 m nuotolyje peteliške rezultatą. Beje, D. Margevičiaus „ekspertų komisija“ net nėra įtraukusi į olimpinės pamainos sąrašus.

200 m krūtine nuotolyje savo asmeninį rezultatą gerino Andrius Šidlauskas – 2 min. 14,91 sek. – ir užėmė ketvirtą vietą. 50 m krūtine nuotolyje jam nepavyko priartėti prie savo geriausio rezultato, tačiau pasiekto rezultato (28,35 sek.) pakako sidabro medaliui.

Sekmadienį A. Šidlausko laukia pagrindinė jo rungtis - 100 m krūtine, kur plaukikui iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių „A“ normatyvo trūksta vos 0,26 sekundės.

Povilas Strazdas 200 m laisvu stiliumi rungties finale iškovojo 6-tąją vietą (1:51,23).

Kėdainietis Darijus Astrauskas 50 m laisvu stiliumi nuotolyje liko 17-as (24,03 sek.)

Po pirmos varžybų dienos Lietuvos plaukikų sąskaitoje 2 aukso ir 1 sidabro medalis.