„Žalgiris“ patiesė „Olympiakos“

Kauno „Žalgiris“ pasiekė pirmąją Eurolygos „Top 16“ pergalę. Ir ne bet kokią, o prieš tituluotą Pirėjo „Olympiakos“ ekipą. Komandiškai žaidę žalgiriečiai užčiaupė Vassilį Spanoulį ir sutriuškino 75:55 graikus. Kaune buvo atsisveikinta ir su Mantu Kalniečiu, tačiau į Milaną išvykstantis įžaidėjas žaidė blankiai.
A. Koroliovo (BFL) nuotr.

Prieš susitikimą su Pirėjo ekipa Kauno „Žalgirį“ sukrėtė naujienos – po rungtynių klubą palieka Mantas Kalnietis. Pagrindinis komandos įžaidėjas nusprendė karjerą tęsti Milano „Emporio Armani“ ekipoje.

Tvirtai rungtynes pradėję „Žalgirio“ krepšininkai neišsigando tituluotų varžovų. Jau rungtynių pradžioje džiugino Luko Lekavičiaus prasiveržimai, kuris išvykus Mantui Kalniečiui turės imtis dar didesnio vaidmens. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ dar tašku atsiliko, tačiau antrajame rungtynės visai išsilygino. Prieš didžiąją pertrauką šeimininkai turėjo penkių taškų pranašumą, tačiau tris pražangas buvo spėjęs susirinkti Martynas Pocius.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai išaugino persvarą iki dviženklio skaičiaus. Tiesa, graikai pradėjo pataikyti tolimus metimus ir šiek tiek atsigriebė. Prieš lemiamą kėlinį keturias pražangas turėjo M.Kalnietis ir M.Pocius. „Žalgiris“ pirmavo aštuoniais taškais.

Lemiamas ketvirtas prasidėjo „Žalgirio“ spurtu. Įpusėjus kėliniui šeimininkai jau pirmavo 15 taškų, o graikai dar neturėjo nei taško.

Kauno „Žalgiris“ su trimis pralaimėjimais ir viena pergale yra grupės autsaideris. Visos kitos grupės ekipos turi bent po dvi pergales.