„Raptors“ treneris paaiškino, kodėl nuskriaudė galingai žaidusį J. Valančiūną

Jonas Valančiūnas į Bostono „Celtics“ krepšį praėjusią naktį sumetė visus 9 savo dvitaškius ir tai galėjo būti rezultatyviausias sezono mačas. Tačiau „Toronto Raptors“ treneris Dwane'as Casey ketvirtajame kėlinyje beveik nepakėlė lietuvio nuo suolo ir nesuorganizavo šiam nė vieno derinio puolime. Po pergalės 115:109 komandos vadovas paaiškino savo elgesį.
Scanpix/USA Today Sports nuotr.

„Kol Bismackas Biyombo buvo aikštėje, gynyboje galėjo keistis visi žaidėjai. O tai nuskriaudė JV, nes jis turėjo gyvenimo rungtynes. Tačiau gynyboje kitoje aikštės pusėje praleidome per daug tritaškių. Todėl padarėme savotiškus mainus“, – pasiaiškino D. Casey.

J. Valančiūnas per tris kėlinius buvo pelnęs 19 taškų ir pataikęs visus 9 metimus „iš žaidimo“.

Tačiau jo oponentai Kelly Olynykas ir Jonas Jerebko kartu pataikė net 5 tolimus metimus iš 7 ir vertė griebtis trenerį už galvos.

Nors susitiko dvi gynybinio plano komandos, gynyba tą vakarą Toronte visiškai neveikė. Todėl D. Casey lemiamu metu teko aukoti J. Valančiūno rezultatyvumą.

Per tris kėlinius „Celtics“ pataikė stebėtinai daug – 11 iš 19 tritaškių, nors yra trečia prasčiausiai iš toli atakuojanti NBA komanda, metanti mažesniu nei 33 proc. tikslumu.

Po D. Casey gynybinio sprendimo „Celtics“ pataikė tik 1 tolimą metimą iš 7, o „Raptors“ šventė pergalę.

J. Valančiūnas ketvirtajame kėlinyje gavo pasireikšti tik tris minutes ir nė karto negavo progos atakuoti krepšio.

Toronto klubo žaidimą sekanti interneto svetainė „Raptors Republic“ idealiai įvertino J. Valančiūno pasirodymą – A+. „Celtics“ negalėjo jo sulaikyti. Be to, Jonas turėjo keletą labai tvirtų pasirodymų gynyboje“, – rašo „Raptors Republic“. Toks pat įvertinimas skirtas tik dar vienam „Raptors“ krepšininkui DeMarui DeRozanui, kuris šiose rungtynėse pelnė 34 taškus.