Automobilių gedimais pažymėtas vienuoliktas Dakaro etapas: A. Juknevičius lenkia B. Vanagą

Dakaro ralio maratone savo pasirodymą tęsia dvi Lietuvos komandos. Vienuolikto etapo pradžia vėl buvo sutrikdyta ir atidėta, o vėliau paaiškėjo, kad motociklininkams etapas bus trumpesnis. Antanas Juknevičius ir Benediktas Vanagas startavo demonstruodami gerą tempą, tačiau etapo eigoje lietuvių rezultatas smuko žemyn, atsirado gedimų.
facebook.com/BenediktasVanagas nuotr.

Pirmą punktą iš 22-os vietos startavęs A. Juknevičiaus ir M. Slapšio duetas pasiekė 25-as, antrą – 27-as. Lenktynininkas pranešė, kad važiuojant į trečią punktą patyrė gedimą, kurį taisė trasoje: „150-ame kilometre patyrėme automobilio granatos gedimą. Dirbam, taisom ir tęsim lenktynes!“

Ekipažui pavyko sėkmingai tęsti lenktynes, trečią punktą jie pasiekė 50-i, ketvirtą – 49-i, penktą – 45-i, šeštą – 43-i, septintą – 41-i, aštuntą – 29-i.

Iš 26-osios pozicijos startavęs B. Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas pirmame punkte buvo 21-as, antrame – 23-ias, trečiame – 32-as.

Tačiau pranešama, kad ir B. Vanago automobilis sugedo.

„Informacija iš trasos. Mums sugedo vakar pakeista vairo kolonėlė. Taip pat neveikia hidraulinės kojos. Bandome atremontuoti ir po truputi judėti trasa,“ – telefonu paskambinęs sakė „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandą atstovaujantis B. Vanagas.

Vis dėlto lenktynininkams pavyko pašalinti gedimus ir ketvirtą punktą jie pasiekė 46-i. Penktame punkte ekipažas buvo 43-ias, šeštame – 42-as, septintame – 42-as.

Etapo startas buvo šiek tiek atidėtas, nes į trasą nespėjo atvykti sraigtasparniai, kurie būtų būtini nelaimės atveju.

Motociklams etapas buvo sutrumpintas ir baigėsi nuvažiavus 243 km. Ketvirtadienį vienuoliktajame etape iš La Riochos į San Chuaną sportininkai įveikė 712 kilometrų trasą su 431 km greičio ruožu.

Automobilių įskaita

Šioje įskaitoje greičiausias buvo Nasseras Al Attiyah iš Kataro, jis distanciją įveikė per 4 val. 49 min. 16 sek. Antras finišavo prancūzas Sebastienas Loebas, kuris atsiliko 5 min. 52 sek. Trečias liko suomis Mikko Hirvonenas, atsilikęs 7 min. 1 sek.

Motociklų įskaita

Šioje įskaitoje triumfavo prancūzas Antoine Meo, kuris distanciją įveikė per 5 val. 19 min. 8 sek. Antras liko australas Toby Price‘as, atsilikęs 18 sek. Trečią vietą užėmė Pablo Quintanilla iš Čilės, kuris atsiliko 2 min. 48 sek.