„FIBA Europe“ taurės rungtynės Lietuvos klubams susiklostė skirtingai

„FIBA Europe“ taurės turnyro antrojo etapo trečiojo turo rungtynėse T grupėje trečiadienį Utenos „Juventus“ išvykoje po dramatiškos kovos 76:77 (17:14, 18:13, 19:22, 22:28) pralaimėjo Južno „Chimik“ (Ukraina) ekipai ir patyrė antrąją nesėkmę.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Uteniškiai po dviejų kėlinių pirmavo 35:27, bet antroje mačo pusėje šeimininkai pasivijo varžovus ir nugalėtojas sprendėsi mačo pabaigoje. Likus žaisti 6 sek., „Chimik“ žaidėjas pataikė abu baudos metimus ir išvedė savo ekipą į priekį. Paskutinės atakos metu „Juventus“ klubas prarado kamuolį.

„Juventus“ ekipai 20 taškų pelnė Edgaras Želionis, 18 – Arminas Urbutis, po 11 – Rolandas Alijevas ir Spenceris Butterfieldas, 10 – Egidijus Dimša.

Trečiąją iš eilės pergalę iškovojusioje „Chimik“ komandoje 18 taškų surinko Brandonas Frazieras, po 17 – Viačeslavas Petrovas ir Matthew Shaw.

Kitas rungtynes „Juventus“ žais antradienį namuose su „Mons-Hainaut Belfius“ (Belgija) ekipa.

„Pieno žvaigždės“ nugalėjo Rumunijos ekipą

Tuo metu S grupėje Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda namuose po pratęsimo 95:93 (25:23, 21:15, 23:18, 14:27; 12:10) nugalėjo Tirgu Žiu „Energia“ (Rumunija) ekipą ir iškovojo pirmąją pergalę.

Šeimininkai trečiajame kėlinyje buvo įgiję 19 taškų pranašumą (67:48), bet jos neišsaugojo ir ekipoms teko žaisti pratęsimą. Likus žaisti 20 sek. „Pieno žvaigždžių“ žaidėjas Ramone`as Moore`as pataisė netikslų Stepono Babrausko metimą ir išvedė šeimininkus į priekį 95:93. Paskutinė varžovų ataka buvo nesėkminga.

Pasvalio komandai R. Moore`as pelnė 22 taškus, Andrejus Agafonovas – 17, Giedrius Staniulis – 15, Osvaldas Olisevičius – 12, Derrickas Low – 10.

Rumunijos klubo, kuriam tai buvo antroji nesėkmė, gretose rezultatyviausiai žaidė Porteris Troupe. Jo sąskaitoje – 21 taškas.

Kitas rungtynes „Pieno žvaigždės“ žais kitų metų sausio 20 dieną namuose su Le Havro STB (Prancūzija) klubu.

Antrajame etape 32 komandos yra suskirstytos į aštuonias grupes. Į atkrintamąsias varžybas pateks po dvi stipriausias grupių ekipas.