Ukrainos rinktinė po 21 metų vėl žais mišrių porų „Hopmano taurės“ teniso turnyro finale

Trečią pergalę aštuonių mišrių ekipų tradiciniame „Hopmano taurės“ (Hopman Cup 2016) teniso turnyre Australijoje iškovojo ir į finalą pateko Ukrainos rinktinė.

Ketvirtadienį pirmajame A grupės trečiojo turo mače Ukrainos tenisininkai 2:1 įveikė Australijos (Gold) duetą ir į šio turnyro finalą pateko po dvidešimt vienerių metų.

Bendrą pergalę ukrainiečiams garantavo laimėti vienetų susitikimai, kuriuose Elina Svitolina 6:3, 6:3 nugalėjo Jarmilą Wolfę bei Aleksandras Dolgopolovas 4:6, 6:3, 6:4 įveikė Lleytoną Hewittą.

Jau nieko nelėmusiame dvejetų mače J. Wolfes ir L. Hewitto duetas 3:6, 7:5, 10:5 palaužė E. Svitolinos ir A. Dolgopolovo poros pasipriešinimą.

Vienintelį kartą finale žaidę ukrainiečiai 1995 metais 0:2 pralaimėjo Vokietijos komandai.

Kitame, nieko nelėmusiame, A grupės trečiojo turo mače pirmą pergalę iškovojo JAV tenisininkai, 2:1 įveikę čekus:

Jack Sock (JAV) – Irži Vesely (Čekija)           4:6, 6:2, 7:6 (7:3);

Karolina Pliskova (Čekija) – Vicky Duval (JAV)   4:6, 6:1, 6:4;

V. Duval ir J. Stock – K. Pliskova ir I. Vesely  7:6 (7:3), 4:6, 10:7.

Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, setų santykis):

1. Ukraina            3 0 6:3

2. Čekija             1 2 5:4

3. Australija (Gold)  1 2 4:5

4. JAV                1 2 3:6

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, setų santykis):

1. Australija (Green) 2 0 5:1

2. Didžioji Britanija 1 1 3:3

3. Vokietija          1 1 2:4

4. Prancūzija         0 2 2:4

Turnyro finale dėl pagrindinio prizo kovos grupių nugalėtojai. 2015 metais šį turnyrą Australijoje pirmą kartą varžybų istorijoje laimėjo Lenkijos komanda, finale 2:1 nugalėjusi šešiskart turnyro čempionus JAV tenisininkus.