Lietuvos ledo ritulininkams čempionatą vainikavo sidabras

Šeštadienį žiūrovai sausakimšoje Elektrėnų arenoje išvydo pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio pirmenybių turnyro kulminaciją. Paskutinėse rungtynėse susitiko pralaimėjimų iki tol nepatyrusios Lietuvos ir Vengrijos komandos, susikirtusios ne tik dėl aukso medalių, bet ir vienintelio kelialapio į aukštesnį divizioną.
Hockey.lt nuotr.

Aiškiu dvikovos favoritu buvo laikomi tik pernai į pasaulio čempionato II diviziono A grupę smuktelėję vengrai, ir savo statusą jie patvirtino ant ledo.

Šeimininkai tik pirmame kėlinyje prilygo oponentams, rungtynes laimėjusiems rezultatu 8:2 (1:1, 4:0, 3:1).

Lietuvos komandai pirmą įvartį po Roko Bazio perdavimo 15 min. pelnė Vilius Krakauskas, o 45 min. rezultatą kiek sušvelnino Deividas Četvertakas.

Antroje vietoje finišavę latvio Aigaro Ciprusso auklėtiniai dar prieš paskutinę dvikovą buvo užsitikrinę šešių komandų turnyro sidabro medalius.

Elektrėnuose jie 6:5 palaužė estus, po pratęsimo ir baudinių 2:1 įveikė korėjiečius, 4:1 susitvarkė su kroatais ir tokiu pačiu santykiu – su olandais.

Kitose šeštadienio rungtynėse Pietų Korėja 2:4 pralaimėjo Kroatijai ir, likusi paskutinė, iškrito į B grupę. Bronzos medaliais pasidabino estai, 5:3 nugalėję Olandiją.

II diviziono A grupė yra ketvirta pagal pajėgumą pasaulio pirmenybių pakopa.