D. Motiejūnui – efektinga pamoka Los Andžele

Donatas Motiejūnas grįžo ant atsarginių suolo ir nesužibėjo Holivudo žvaigždyne. Tačiau „Houston Rockets“ krepšininkai nutraukė dviejų nesėkmių iš eilės seriją ir pranoko „Los Angeles Lakers“ su pagyvėjusiu Kobe Bryantu 107:87 (29:18, 23:21, 26:29, 29:19). Kitose dviejose rungtynėse pergales šventė šeimininkai.

D. Motiejūnui vakaras Los Andžele nebuvo pats sėkmingiausias. 25-erių puolėjui sunkiai sekėsi rasti gerų progų atakuoti. Negana to, pro šalį skriejo net 3 baudų metimai iš 4.

Per 19 minučių jis pasižymėjo 8 taškais (2/6 dvit., 1/1 trit., 1/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

Pirmajame kėlinyje D. Motiejūnas gavo efektingą puolėjo Larry Nance‘o pamoką, kuri baigėsi gražiu varžovo dėjimu į krepšį. Suklaidintas lietuvis liko gulėti ant parketo.

5 iš 8 taškų jis surinko per dvi paskutiniąsias mačo minutes, kai susitikimo baigtis buvo aiški ir „Lakers“ nepersistengė gynyboje. Antai paliko jį visiškai laisvą prie trijų taškų linijos.

Nepaisant neišskirtinių puolėjo rungtynių, po D-Mo puskablio mačo pabaigoje rungtynes komentavęs Reggie Milleris pagyrė aukštaūgį: „Kapitonas kablys! Man patinka, kad jis aukštas ir gali pataikyti iš toli“.

Lyg tyčia, netrukus sekė D. Motiejūno tolimas metimas.

„Rockets“ galingai pradėjo rungtynes 19:6 ir planavo lengvą pasivaikščiojimą po spindintį Los Andželą. Tačiau Kobe Bryanto įkvėptas „Lakers“ klubas neleido „Rockets“ pernelyg nutolti.

Didžiausią grėsmę svečių persvarai Los Andželo ekipa sukėlė ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai sumažino skirtumą iki 76:81.

Vis dėlto „Rockets“ pasinaudojo „Lakers“ klaidomis gynyboje ir atstatė saugų pranašumą.

Kai „Rockets“ surengė rungtynių lūžį, „Lakers“ negalėjo pelnyti nė taško bent 4 minutes.

Efektyvų pasirodymą surengė paskutinį sezoną NBA žaidžiantis K. Bryantas. 37-erių gynėjas sudrebino krepšį galingu dėjimu per „Rockets“ puolėją Clintą Capelą.

K. Bryantas per 32 minutes pelnė 22 taškus (7/10 dvit., 2/6 trit., 2/7 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Rockets“ (13-14): Jamesas Hardenas 25, Dwightas Howardas (15 atk. kam.) ir Terrence‘as Jonesas po 16, Trevoras Ariza ir Patrickas Beverley po 13, Clintas Capela 10 (12 atk. kam.).

„Lakers“ (4-22): Kobe Bryantas 22, Julius Randle‘as 18, Lou Williamsas 14, Jordanas Clarksonas 12, Larry Nance‘as 11.

Lebronas prieš KD

Pirmasis šio sezono LeBrono Jameso ir Kevino Duranto susidūrimas padovanojo atkaklias ir gražias rungtynes. „Cleveland Cavaliers“ (17-7) ekipa namuose 104:100 (26:28, 20:19, 28:31, 30:22) palaužė „Oklahoma City Thunder“ (17-9) ir nutraukė pastarosios šešių pergalių seriją.

Vienai pirmoje arenos eilėje sėdėjusiai sirgalei šios rungtynės baigėsi ligoninėje. L. Jamesas, bandydamas ištraukti į užribį lekiantį kamuolį, įsirėžė į žiūrovus, teisingiau – į vieną moterį.

LeBronas įsirėžė tiesiai į golfo žvaigždės Jasono Day‘aus žmonos Ellie galvą. Ji išvežta į ligoninę, o krepšininkas nenukentėjo.

Likus žaisti tris rungtynių minutes „Cavaliers“ pirmavo 98:89, tačiau „Thunder“ sugebėjo priartėti iki 100:103. Per paskutines 10 mačo sekundžių tiek K.Durantas, tiek Russellas Westbrookas prametė po tritaškį.

LeBronui tai buvo vienos geriausių rungtynių sezone, jam pritrūko tik vieno atkovoto kamuolio iki trigubo dublio.

„Cavaliers“ dominavo baudos aikštelėje. Kovą dėl kamuolių laimėjo 42:36, pelnė daugiau taškų iš baudos aikštelės – 50:36. „Thunder“ nesugebėjo to kompensuoti metimais iš toliau, pataikė tik 30 proc. tritaškių.

„Cavaliers“: L. Jamesas (9 atk. kam., 11 rez. perd.) 33, T. Thompsonas (7/10 dvit., 15 atk. kam.) 14, R. Jeffersonas 13, K. Love‘as, M. Dellavedova (10 rez. perd.) ir J. R. Smithas po 11.

„Thunder“: R. Westbrookas (9/15 dvit., 10 rez. perd.) 27, K. Durantas (5/11 dvit., 2/6 trit.) 25, S. Ibaka (6/9 dvit., 9 atk. kam.) 23.

„Linsanity“ grįžta?

Prieš kelis metus NBA iš proto varęs Jeremy Linas pagaliau ir „Charlotte Hornets“ (15-10) sirgaliams parodė, ko yra vertas. Jo vedami Šarlotės krepšininkai namuose 109:99 (25:20, 31:24, 21:21, 13:25, 19:9) nugalėjo „Toronto Raptors“ (16-11).

Likus žaisti 4 minutes trečiajame ketvirtyje „Hornets“ pranašumas išaugo iki 16-os taškų (72:56), tačiau Torontą į priekį vedė Kyle‘as Lowry.

Įžaidėjas pelnė 13 iš savo 20-ies taškų ketvirtajam kėlinuke, o iki mačo pabaigos likus 90 sekundžių DeMaro DeRozano dvitaškis rezultatą išlygino ties 90:90.

„Raptors“ vos neišplėšė pergalės, kai po „Hornets“ klaidos D.DeRozanas įmetė dvitaškį, tačiau teisėjai nusprendė, kad gynėjas tai padarė pasibaigus rungtynių laikui. Ir tai buvo teisingas sprendimas.

P. J. Hairstono tritaškis likus žaisti pusantros minutes pratęsime išvedė „Hornets“ į priekį 99:96. Per paskutinę minutę „Hornets“ žaidėjai pataikė visas 8 baudas, dvitaškį pridėjo Kemba Walkeris, o „Raptors“ atsakė vieninteliu Cory Josepho tritaškiu.

„Hornets“: J. Linas (11/17 dvit., 2/5 trit., 7/9 baud.) 35, K. Walkeris (10/21 dvit., 6 atk. kam., 7 rez. perd.) 27, P. Hairstonas (4/9 trit.) 14, M. Williamsas (10 atk. kam.) 10.

„Raptors“: D. DeRozanas (12/24 dvit., 4 atk. kam., 5 rez. perd.) 31, K. Lowry (3/12 dvit., 3/17 trit.) 20, T. Rossas (5/10 trit.) 17, B. Biyombo (18 atk. kam., 7 blok.) 8.