Eurolygos pirmojo etapo finiše – dramatiškas „Žalgirio“ pralaimėjimas

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko aukštu akordu užbaigti Eurolygos pirmojo etapo. Ketvirtadienio vakarą kauniečiai po labai atkaklios kovos 72:75 nusileido Atėnų „Panathinaikos“.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Didžiąją dvikovos dalį kauniečiai kontroliavo situaciją ir pirmavo, tačiau klaidos ketvirtajame kėlinyje nusinešė trečiąją C grupės vietą. Išsigelbėti šeimininkai galėjo ir paskutinės atakos metu, tačiau Brocko Motumo tritaškis skriejo pro šalį.

Mačas su „Panathinaikos“ nė iš tolo nepriminė pirmojo šių komandų tarpusavio mačo Atėnuose, kai kauniečiai buvo išprausti šaltu dušu 54:91. Nors pirmosiomis dvikovos minutėmis iniciatyvą turėjo Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai, šeimininkai greitai atsitiesė ir perėmė iniciatyvą.

Pirmą kėlinį „Panathinaikos“ dar sugebėjo išsaugoti nežymų pranašumą, bet po pertraukėlės Olivier Hanlano, Pauliaus Jankūnos ir Iano Vaougiouko vedamas „Žalgiris“ stipriai truktelėjo į priekį ir įpusėjus dvikovai turėjo dviejų taškų persvarą – 36:34.

Pirmoje rungtynių pusėje Graikijos superklubas strigo klampioje kauniečių gynyboje ir per antrą ketvirtį sugebėjo sukrapštyti vos 13 taškų.

Trečiasis kėlinys – tarsi ant sūpuoklių. Didesnės persvaros nesugebėjo įgyti nei viena ekipa, o kauniečių gretose individualiu meistriškumu blykstelėjo Lukas Lekavičius ir Martynas Pocius. Visgi tikra kėlinuko žvaigžde tapo ne jie, o Mantas Kalnietis pačioje ketvirčio pabaigoje švystelėjęs taiklų tolimą metimą iš savo aikštės pusės.

Nors kauniečiai mačą pradėjo turėdami 6 taškų pranašumą, graikai labai staigiai šį deficitą panaikino ir net išsiveržė į priekį. Dvikovos pabaigoje iniciatyva jau priklausė svečiams. B. Motumas dar galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau australo metimas aidint sirenai skriejo pro šalį.