Lietuvos ledo ritulio rinktinė iškovojo antrą pergalę pasaulio jaunimo čempionate

Antrą pergalę iš eilės pasaulio dvidešimtmečių (U-20) ledo ritulio čempionato antrojo (II) diviziono A grupės šešių ekipų turnyre Elektrėnuose iškovojo Lietuvos rinktinė.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Pirmadienį paskutiniajame antrojo turo susitikime jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai po baudinių serijos 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) įveikė Pietų Korėjos bendraamžius ir su 5 taškais užima antrąją vietą.

Susitikimas palankiau prasidėjo svečiams, kuriuos pirmajame kėlinyje į priekį išvedė Jihyunas Cho (16:45), o mačo didvyriu tapo Markas Kaleinikovas, trečiajame kėlinyje (45:10) išlyginęs rezultatą bei realizavęs pergalingą baudinį (65:00).

Beje, ilgoje baudinių serijoje, kurioje abiejų komandų žaidėjai smūgiavo po septynis kartus, visi trys naudingiausiu susitikimo žaidėju Lietuvos ekipoje pripažinto M. Kaleinikovo bandymai buvo sėkmingi.

„Negaliu sakyti kad ruošėmės lengvai kovai. Tačiau korėjiečiai kiek netikėtai sužaidė organizuotai ir drausmingai. Vyrai tikrai šaunuoliai, parodė charakterį, kovingumą ir sugebėjo perlaužti mums iš rankų slydusių rungtynių eigą. Ruošiamės toliau ir tikslai turnyre nesikeičia“, - po neįtikėtinos dvikovos sakė rinktinės vyriausiasis treneris Aigaras Ciprusas.

Antradienį pirmenybėse poilsio diena, o trečiadienį Lietuvos rinktinė žais su Kroatijos ekipa, kuri pirmadienį 3:6 (0:0, 1:4, 2:2) pralaimėjo Estijos komandai.

Turnyro lyderiais su 6 taškais tapo antrą pergalę iškovoję Vengrijos ledo ritulininkai, pirmadienį tik trečiajame kėlinyje 7:5 (1:2, 4:3, 2:0) palaužę Olandijos bendraamžių pasipriešinimą.

Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vengrija           2  2  0  0  0  15:7   6

2. Lietuva            2  1  1  0  0   8:6   5

3. Estija             2  1  0  0  1  11:9   3

4. Kroatija           2  1  0  0  1   8:8   3

5. Pietų Korėja       2  0  0  1  1   3:10  1

6. Olandija           2  0  0  0  2   7:12  0

Pirmenybių Elektrėnuose nugalėtojas kartu su aukso medaliais iškovos vienintelį kelialapį į I divizioną, o autsaideriui kitame sezone teks rungtyniauti žemesniame divizione.