Barselonoje – netikėtas Žalgirio triumfas su atgimusiu M. Pociumi

Panašu, jog praėjusią savaitę iškovotas kelialapis į Eurolygos „Top 16” etapą sutrupino ir žalgiriečių psichologinius antpečius. Įspūdingas rungtynes ketvirtadienio vakarą sužaidęs Kauno „Žalgiris“ sugebėjo nutraukti keturiolikos iš eilės pralaimėjimų Barselonoje seriją, patiesdama vieną galingiausių žemyno komandų „Barcelona“ 92:88.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Katalonams dvikova su „Žalgiriu“ – kaip finalas

Žalgiriečiai puikiai pradėjo šią dvikovą ir iš karto atitrūko. Pirmose tarpusavio rungtynėse į neviltį kauniečius varęs Ante Tomičius pelnė pirmuosius taškus, tačiau tai buvo vienintelis kartas, kai šiame mače „Barcelona“ buvo priekyje. Dvikovos pradžioje klaidas gynyboje su kaupu kompensavo uraganinis puolimas, o po Pauliaus Jankūno ir Manto Kalniečio tritaškių žalgiriečiai atitolo – 16:8.

„Barcelonos” krepšininkai pabudo tik antrojo kėlinio viduryje, kai gavę du iš eilės M. Kalniečio ir Martyno Pociaus tritaškius pradėjo atsilikinėti 26:39. Tuomet iniciatyvos ėmėsi Puerto Riko krepšinio veteranas Carloas Arroyo. Jis pelnė aštuonis taškus iš eilės ir katalonai pradėjo artėti.

Po didžiosios pertraukos katalonai pradėjo demonstruoti kokybiškesnį krepšinį, tačiau kėlinio pabaigoje žalgiriečiai surengė spurtą ir vėl atitrūko. Lemiamame ketvirtyje „Barcelona“ krepšininkų bandymas išsigelbėti taip pat buvo nesėkmingas. Paskutinėmis minutėmis karjeros rungtynes sužaidusio A. Tomičiaus dėka katalonai priartėjo, tačiau iškovoti septintosios pergalės jau nepajėgė.

Iki šiol per dvidešimt tarpusavio dvikovų kauniečiai „Barcelona“ ekipą buvo įveikę vos kartą. 2004 metais „Žalgirį“ į istorinę pergalę atvedė savo karjeros rungtynes sužaidęs Vidas Ginevičius (102:98).