P. Jankūno vedamas „Žalgiris“ laimėjo Klaipėdoje

Kauno „Žalgiris“ (11-1) sugrįžo į pergalių kelią „Tete-a-Tete Casino – LKL“ čempionate. Gintaro Krapiko auklėtiniai sekmadienį Klaipėdoje 82:73 (26:17, 17:22, 18:18, 21:16) įveikė vietos „Neptūną“ (5-7).
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Beveik visas rungtynes pirmavusį „Žalgirį“ į pergalę vedė rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Paulius Jankūnas. Žalgirietis per 31 minutę pelnė 24 taškus.

Kauniečiai nutolo dar pirmajame kėlinyje (26:17), o antrajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą – 32:19.

„Neptūnas“ atkuto po antrosios paeiliui Dainiaus Adomaičio minutės pertraukėlės. Klaipėdiečiai tada spurtavo 10:2 ir sumažino deficitą iki 29:34.

Varžovams į nugaras kvėpavę klaipėdiečiai galiausiai išsiveržė į priekį, kai Donatas Zavackas trečio kėlinio viduryje pataikė iš toli – 52:51. Visgi klaipėdiečiai pirmavo tik akimirką.

P. Jankūnas tada realizavo baudos metimus, Olivier Hanlanas pridėjo tritaškį ir žalgiriečiai susigrąžino persvarą.

Trečio kėlinio pabaigoje ir ketvirto pradžioje Mantas Kalnietis pelnė 7 taškus iš eilės ir pradėjo „Žalgirio“ spurtą 15:4, po kurio kauniečiai vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 72:61. „Neptūnas“ per likusį rungtynių laiką nebepriartėjo per kovinį atstumą.

„Žalgirio“ pergalę apkartino Renaldo Seibučio trauma. Antrajame kėlinyje jis, kovodamas su D. Zavacku, susižeidė pirštą. Tęsti rungtynių gynėjas nebegalėjo ir po ilgosios pertraukos ant atsarginių suolelio sugrįžo jau persirengęs sportinę aprangą.

Kauno ekipos vyriausiasis treneris Gintaras Krapikas mano, jog dėl traumos R. Seibutis kuriam laikui turėtų iškristi iš rikiuotės.

„Medikai patvirtins vėliau, tačiau galvoju, kad tai kažkas rimto. Rungtynių metu Renaldui stipriai pradėjo tinti pirštas. Bijau, kad trauma gali būti rimta“, – po rungtynių sakė strategas.

„Neptūnas“: Danielis Ewingas 21, Jarei Grantas 16, Travisas Baderis ir Donatas Zavackas po 9.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 24 (3/5 dvit., 3/4 trit., 9/10 baudos), Mantas Kalnietis 16 (6 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 12, Ianas Vougioukas 9.