Europos plaukimo čempionatas: G. Titenis – pusfinalyje, D. Rapšys – finale

Izraelyje vykstančiame Europos plaukimo čempionate trumpame (25 metrų ilgio) baseine greičiausias 50 m nuotolio krūtine atrankoje buvo Giedrius Titenis, užsitikrinęs kelialapį į pusfinalį. Puikiai savo rungtyje pasirodė ir Danas Rapšys.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

G. Titenis nuotolį įveikė per 26,45 sekundės ir, 0,46 sekundės pagerinęs šalies rekordą trumpame baseine, atrankoje aplenkė antrą ir trečią vietą užėmusius atitinkamai rusą Andrejų Nikolajevą (26,48 sek.) bei praėjusių pirmenybių bronzos medalininką airį Alexanderį Murphy (26,51 sek.).

Šios rungties čempiono titulą ginantis slovėnas Damiras Dugonjičius (26,54 sek.) atrankoje užėmė penktą vietą.

Andrius Šidlauskas šią distanciją nuplaukė per 27,41 sekundės ir bendroje įskaitoje liko 27-tas tarp 50-ties atletų. Iki išsvajoto šešioliktuko jam pritrūko 0,33 sekundės.

Paskutinis iš lietuvių trečiadienio rytiniame plaukime startavo Danas Rapšys. Jis 200 m distanciją nugara įveikė per 1 minutę 52,84 sekundės ir tarp 37-ių atletų buvo septintas.

Prieš dvejus metus Danijoje vykusiame Senojo žemyno čempionate trumpame baseine D. Rapšys šioje rungtyje užėmė penktą vietą.

Greičiausiai 200 m nugara atrankoje plaukė Yakovas Yanas Toumarkinas (1:50,33) iš Izraelio, čempiono titulą ginantis lenkas Radoslawas Kawieckis (1:50,36) bei vengras Davidas Foldhazis (1:50,66).

G. Titenis 50 m krūtine pusfinalyje startuos 17.30 val. Jei sportininkas pateks tarp 8 greičiausių, 18.43 val. jis varžysis finale.