Vieningoji lyga: Kauno „Žalgiris“ – jau ketvirtfinalyje

Mindaugas Kuzminskas pelnė 22, Adas Juškevičius pridėjo 14 taškų, ir Kauno „Žalgiriui“ (14-1) nė neprireikė trijų pagrindinių krepšininkų, kad užsitikrintų vietą VTB Vieningosios lygos ketvirtfinalyje.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Kauniečiai B grupės rungtynėse namie 86:61 (30:19, 16:17, 19:14, 21:11) pranoko Krasnojarsko „Enisey“ (5-10) ir, reguliariajame sezone likus sužaisti trejas rungtynes, jau yra ramūs dėl mažiausiai antrosios vietos pogrupyje.

Dvi pirmos grupės ekipos iš karto patenka į ketvirtfinalį, o 3-6 komandos kovoja aštuntfinaliuose.

Perimdami vieną kamuolio po kito, kauniečiai dar pirmajame kėlinyje nubloškė varžovus. Kuzminskas per kėlinuką pelnė 9 taškus ir kauniečiai po 10 minučių kovos pirmavo 30:19.

Prasidėjus paskutiniam kėliniui šeimininkų persvara perkopė 20 taškų ribą (74:50), o paskutinėmis kėlinio minutėmis pasižymėjo ir Vytenis Lipkevičius – vienintelis iki tol taškų nepelnęs „Žalgirio“ krepšininkas.

Kauniečiai įtikinamai laimėjo kovą dėl kamuolių, sugriebdami net 49 kamuolius, kai varžovai – vos 24.

„Žalgiris“ užtikrintai laimėjo, nepaisant to, kad vertėsi be daugiau nei pusės starto penketo. Paulius Jankūnas ir Tremmellas Dardenas nežaidė dėl traumų, o Marko Popovičius, nors ir buvo registruotas mačui, aikštėje nepasirodė.

Rungtynes „Žalgirio“ arenoje, sėdėdamas tribūnose už Kauno klubo atsarginių suolo, stebėjo ir Donnie McGrathas. Šis krepšininkas Kauno klube turėtų užimti įžaidėjo vietą.

„Žalgiris“: Mindaugas Kuzminskas 22 (8 atk. kam.), Adas Juškevičius 14, Rimantas Kaukėnas ir Kšištofas Lavrinovičius po 12, Robertas Javtokas 10 (7 atk. kam.).

„Enisey“: Jerry Jeffersonas 16, Elmedinas Kikanovičius 14, Hasanas Rizvičius 10.