Krachas Rusijoje: „Žalgirį“ pervažiavo „Lokomotiv-Kuban“

Kauno „Žalgiris“ (3/4) patyrė vieną skaudžiausių pažeminimų klubo istorijoje. Gintaro Krapiko auklėtiniai Eurolygos mače Rusijoje beviltiškai 50:80 (14:28, 3:25, 10:12, 23:15) nusileido Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (6-1) komandai.
R. Achmedovo (DELFI.lt) nuotr.

Žalgiriečiai buvo netoli paties didžiausio pralaimėjimo klubo istorijoje. 36 taškais „Žalgiris“ yra pralaimėjęs du kartus – 2001 metais Bolonijos „Kinder“ ekipai (54:90) ir 2014 metais Madrido „Real“ komandai (108:72).

Tai taip pat buvo nerezultatyviausios žalgiriečių rungtynės Eurolygos istorijoje. Ankstesnis rezultatas buvo 50 taškų.

„Žalgiris“ tragiškai žaidė pirmoje rungtynių pusėje. Nuo pat rungtynių pradžios buvo galima matyti, kad „Žalgirio“ laukia sunkios rungtynės – šeimininkai vos per 2 minutes surengė net 10:0 spurtą. Vėliau žalgiriečiai atsigavo, bet kėlinį vis tiek pralaimėjo 14:28.

Antrame kėlinyje Ianas Vougioukas prabėgus 14-ai sekundžių pelnė du taškus, tačiau tada „Lokomotiv-Kuban“ laimėjo atkarpą net 25:1 ir po dviejų kėlinių pirmavo net 36 taškų skirtumu (53:17).

Antrą ketvirtį „Žalgiris“ pralaimėjo net 25:3. G. Krapiko auklėtiniai absoliučiai negalėjo nei užpulti, nei apsiginti. Bandė visi, tačiau niekam taip ir nepavyko užvesti „Žalgirio“ komandos.

36 taškų deficitas po dviejų kėlinių – beveik Eurolygos antirekordas. Daugiau taškų „prasileido“ tik Sienos „Montepaschi“, kuri 2011 metais mače su Pirėjo „Olympiakos“ po 20 minučių atsilikinėjo net 38 taškų skirtumu (47:9).

Besibaigiant trečiam kėliniui „Žalgirio“ deficitas pasiekė net 40 taškų (25:65).

Ketvirtame kėlinyje žiūrovai nieko naujo nepamatė – „Lokomotiv-Kuban“ pranašumas buvo išaugęs net iki 41 taško (68:27).