„Lietuvos rytas“ nesugebėjo įveikti ir vengrų

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (2/5) ir toliau nesugeba iškovoti pergalės namuose. Europos taurės varžybose vilniečiai 98:99 (23:31, 22:23, 25:22, 28:23) nusileido Solnoko „Olaj“ (3/4) ekipai.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Kaip jau įprasta, „Lietuvos rytas“ mačą pradėjo tiesiog tragiškai – vos per pusantros minutės vilniečiai „prasileido“ 10 taškų, kai patys nepelnė nė vieno.

Visgi sostinės komandos krepšininkai sugebėjo atsibusti, tačiau per pirmą kėlinį vis tiek į savo krepšį varžovams leido įmesti 31 tašką (23:31).

Antrame kėlinyje pasižymėjo „Olaj“ snaiperiai – Davidas Vojvoda per ketvirtį įmetė tris tritaškius ir neleido „Lietuvos rytui“ priartėti (45:54).

Būtent daugiausiai taiklių tolimų metimų dėka vengrai išsaugojo savo pranašumą. Per pirmą rungtynių pusę svečiai realizavo net 10 tritaškių iš 13 bandymų.

Trečiame kėlinyje, atrodė, „Lietuvos rytas“ visiškai subyrėjo. Įpusėjus ketvirčiui, „Olaj“ pirmavo rekordiniu – 15 taškų – skirtumu (59:74). Visgi vilniečiai kėlinį baigė 8:0 spurtu ir atsilikimą sumažino iki 6 taškų (70:76).

Iki mačo pabaigos likus žaisti 3 minutes, „Lietuvos rytas“ atsilikinėjo tik 2 taškų skirtumu (85:87). Visgi kitus savo taškus šeimininkai įmetė tik po pusantros minutės, kai varžovai jau buvo susikrovę 6 taškų pranašumą (86:91).

Likus žaisti 44 sekundes, Gediminas Orelikas įmetė tritaškį ir perbraukė varžovų pranašumą per pusę (91:94). Dar kitoje atakoje tolimą metimą smeigė Nicolas Laprovittola ir vilniečiai dar kartą deficitą sumažino iki 2 taškų (94:96).

Likus 23 sekundėms Kristianas Wittmannas stojo prie baudos metimų linijos, tačiau realizavo tik vieną metimą paliko „Lietuvos rytui“ šansų (94:97).

Likus žaisti 9 sekundėms, kaip iš pradžių atrodė, N. Laprovittola pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą. Tuo patikėję vilniečiai apsigynė nuo lemiamo varžovų metimo ir jau ruošėsi pratęsimui, tačiau tada... Tada paaiškėjo, kad argentinietis mynė tritaškio liniją ir pataikė tolimą dvitaškį, kuris neleido išlyginti rezultato (98:99).

Po tokio absurdiško epizodo vilniečiai patyrė eilinį pralaimėjimą „Siemens“ arenoje.

„Olaj“ pirmavo nuo pat rungtynių pradžios ir „Lietuvos rytui“ nė karto neleido išsiveržti į priekį.