Skandinavų derbyje sąlygas diktavo Z. Ibrahimovičius, Ukraina perrašė istoriją

Save geriausiu planetos futbolininku nekukliai vadinantis 34-erių Zlatanas Ibrahimovičius padarė viską, kad Europos čempionato kitais metais nereikėtų stebėti per televizorių. Švedijos rinktinės kapitonas pelnė abu įvarčius į Danijos vartus ir išvedė savo tautiečius į finalinį turnyro etapą. Kartu su Švedija paskutinius kelialapius laimėjo Ukraina, atrankos barjerą įveikusi pirmą kartą istorijoje.

Vėlų antradienio vakarą po dviejų atsakomųjų papildomų atrankos porų akistatų paaiškėjo visos komandos, kitais metais Prancūzijoje kovosiančios dėl žemyno čempionų laurų.

Kopenhagoje šeimininkų sirgaliams skirstytis iš stadiono teko liūdniems: nepaisant didžiulės kamuolio kontrolės persvaros, danai išspaudė tik lygiąsias su savo kaimynais ir principiniais varžovais iš Švedijos. Pastariesiems lemtingi buvo du komandos žvaigždės Z. Ibrahimovičiaus taiklūs smūgiai 19 ir 76 minutėmis.

PSG (Prancūzija) klubo puolėjas kartą pasižymėjo ir pirmojoje komandų dvikovoje.

Nors 81 min. Yussufas Poulsenas sušvelnino santykį, o paskutinę pagrindinio laiko minutę jį išlygino Jannikas Vestergaardas, danų viltys jau buvo palaidotos, kadangi praėjusį šeštadienį išvykoje jie nusileido švedams 1:2.

Išsigelbėjimo planas neišdegė ir kitiems aikštės šeimininkams: Maribore Slovėnijos rinktinė taip pat išsiskyrė taikiai su Ukraina 1:1, bet to nepakako bilietui į Prancūziją. Išvykoje slovėnai buvo nugalėti 0:2.

Slovėnams vienintelį rungtynių įvartį šįkart pelnė gynėjas Boštjanas Cesaras. Nors antrame kėlinyje buvo pridėtos net 8 minutės, jomis pasinaudojo ne šeimininkai, o svečiai, išlyginę rezultatą – pasižymėjo Andrejus Jarmolenka.

Primename, kad Slovėnija žaidė vienoje atrankos grupėje su Lietuva. Namuose Igorio Pankratjevo auklėtiniai slovėnams pralaimėjo 0:2, o išvykoje išplėšė lygiąsias 1:1.

Ukraina Europos čempionato finaliniame etape vienintelį kartą dalyvavo, kuomet pati kartu su Lenkija buvo turnyro šeimininkė. Bet namų sienos 2012 metais nepadėjo ukrainiečiams įveikti grupės barjero.

Švedija žemyno pirmenybių nepraleidžia nuo 2000 metų. Bet sėkmingiausi skandinavams buvo 1992-ieji, kuomet namuose pasiektas pusfinalis.

Danija 2 – 2 Švedija

19' [0 – 1] Zlatanas Ibrahimovičius

76' [0 – 2] Zlatanas Ibrahimovičius

81' [1 – 2] Yussufas Poulsenas

90+1' [2 – 2] Jannikas Vestergaardas

Slovėnija 1 – 1 Ukraina

11' [1 – 0] Boštjanas Cesaras

90+7' [1 – 1] Andrejus Jarmolenka

90' Mišo Brečko (Slovėnija) raudona kortelė

Primename, kad 2016 metais Europos pirmenybėse pirmą kartą istorijoje rungsis 24 komandos.

Nors po praėjusio penktadienio teroristų atakų Paryžiuje pasigirdo nuogąstavimų dėl čempionato svečių saugumo Prancūzijoje, tiek turnyro organizatoriai, tiek UEFA patikino susidorosiantys su visais iššūkiais ir neketinantys atsisakyti išankstinių planų.

Pirmenybių burtai bus traukiami gruodžio 12 d. Paryžiuje. Europos čempionato finalo etapo dalyvės: Prancūzija, Albanija, Anglija, Austrija, Čekija, Belgija, Islandija, Ispanija, Italija, Kroatija, Lenkija, Šiaurės Airija, Šveicarija, Portugalija, Rumunija, Rusija, Slovakija, Turkija, Velsas, Vokietija, Vengrija, Airija, Švedija ir Ukraina.