U-19 rinktinė atrankos turnyrą baigė įveikdama moldavus

Europos jaunių (iki 19 metų, gimę 1997 m. ir jaunesni žaidėjai) čempionato atrankos 7 grupės turnyrą Portugalijoje Lietuvos U-19 rinktinė baigė pergale prieš Moldovos atstovus. Pergalingą įvartį 17 minutę pelnė Audrius Laučys.
LFF.lt nuotr.

Antra akistata su moldavais

Pirmose rungtynėse lietuviai rezultatu 0:1 nusileido Graikijos komandai, o antroje dvikovoje neišnaudojo progų dvikovos pradžioje ir buvo nubausti antrajame kėlinyje – Portugalijai pralaimėta 0:5.

Paskutiniame susitikime Dariaus Butkaus treniruojama Lietuvos komanda dėl trečios vietos grupėje kovėsi su Moldovos atstovais. Šią komandą lietuviai buvo įveikę rezultatu 1:0 V. Granatkino atminimo turnyre Sankt Peterburge.

Sausį lietuviai išplėšė pergalę rungtynių pabaigoje, o šį kartą pasižymėjo jau 17 minutę. Po Justo Lasicko pakelto kampinio pasižymėjo gynėjas Audrius Laučys. Įmušę įvartį lietuviai iki pertraukos daugiau gynėsi ir siekė išsaugoti pranašumą.

Kėlinį mūsiškiai baigė be traumą patyrusio kapitono Ričardo Šveikausko. Netrukus po keitimo, 34 minutę, lietuvių gynyba leido varžovams surengti pavojingiausią ataką pirmajame kėlinyje. Visgi mūsiškių vartus apgynė Marius Adamonis.

Neišnaudojo kelių progų

Antrąjį kėlinį Lietuvos komanda pradėjo aktyviau ir iš karto turėjo progą pasižymėti, tačiau kamuolys vartuose neatsidūrė. 60 min. dar vieno šanso neišnaudojo Aurimas Jurgelevičius – jo smūgiuotą kamuolį atrėmė vartininkas.

Dvikovos pabaigoje žaidimas buvo atviresnis ir progų turėjo abi komandos. 70 min. pavojingoje atakoje Giedriaus Matulevičiaus smūgį blokavo gynėjas. Netrukus varžovai atsakė pavojinga ataka, kuri baigėsi netiksliu smūgiu, o 73 min. tikslumo atakoje pritrūko J. Lasickui.

Per pridėtinį laiką šansu padidinti persvarą nepasinaudojo Dovydas Virkšas. Vis dėlto tai nieko nebelėmė: Lietuva iškovojo pergalę bei trečią poziciją grupėje.

7 grupės nugalėtojais užtikrintai tapo Portugalijos futbolininkai – jie sutriuškino Graikiją rezultatu 4:0. Graikai liko antri ir taip pat pateko į „Elitinį" atrankos etapą.