Katalonų prakeiksmas tęsiasi: „Žalgiris“ 14-tą kartą iš eilės nusileido Barselonos klubui

Nuo 2004-ųjų metų besilaikantis Barselonos „Barcelona“ (3/1) prakeiksmas Kauno „Žalgiriui“ (2/2) tęsiasi. Gintaro Krapiko auklėtiniai namie patyrė 78:85 (23:22, 16:23, 18:22, 21:18) nesėkmę ir katalonams pralaimėjo jau keturioliktą kartą iš eilės.
R. Achmedovo (DELFI.lt) nuotr.

Paskutinį kartą „Žalgiris“ prieš „Barceloną“ laimėjo 2004-ųjų metų lapkritį, kai Vido Ginevičiaus vedami žalgiriečiai 102:98 palaužė ispanų žvaigždes. Apskritai, skaičiuojant nuo 1985 metų, kuomet komandos susitiko pirmą kartą, „Žalgiris“ per 20 mačų iškovojo vos vieną pergalę.

„Barcelona“ atitrūko trečiame kėlinyje. Jame atsigavo ir varžovų veteranas Juanas Carlosas Navarro, po kurio labai sudėtingo tritaškio per Manto Kalniečio rankas „Žalgirio“ deficitas išaugo iki 12 taškų (53:65). Iš viso snaiperis per kėlinį pelnė 10 taškų.

Netrukus Samardo Samuelsas kalė kamuolį iš viršaus per Robertą Javtoką ir Paulių Jankūną ir „Barcelona“ priekyje jau buvo 14 taškų persvara (53:67).

Nors ketvirtame kėlinyje žalgiriečiams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 6 taškų (63:69), „Barceloną“ į priekį timptelėjo Carlosas Arroyo. Prastoje „Žalgiriui“ atkarpoje įžaidėjas pelnė 8 taškus ir sukrovė savo komandai rekordinį pranašumą (79:65).

Likus 2 minutėms, „Žalgiris“ įjungė antrą pavarą – po Iano Vougiouko dvitaškio šeimininkai sumažino deficitą iki 8 taškų (73:81).

Visgi tai buvo viskas, ką žalgiriečiams pavyko padaryti – užtikrintai pabaigoje žaidę svečiai iškovojo sudėtingą pergalę (85:78).

„Žalgirio“ arenoje savo numylėtinius palaikė daugiau nei 15,400 fanų.