R. Giedraičio šūviai išgelbėjo „Lietuvos rytą“ nuo staigmenos Klaipėdoje

35 minutes Klaipėdos „Neptūnas“ nė karto neleido išsiveržti svečiams į priekį, bet Roko Giedraičio šūviai buvo neatremiami. Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas LKL čempionate uostamiestyje nutraukė dviejų nesėkmių iš eilės seriją ir palaužė „Neptūną“ 72:62 (11:23, 14:13, 22:13, 25:13).
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Du kėlinius „Neptūnas“ pirmavo dviženkliu skirtumu ir kontroliavo žaidimo eigą, bet rimtas pokalbis per ilgąją pertrauką pakeitė „Lietuvos ryto“ veidą.

„Pradėjome įdėti daugiau pastangų. Rūbinėje gavome velnių, – po rungtynių pasakojo R.Giedraitis. – Gavome šaltą dušą. Bet pradėjome žaisti ir viskas sekėsi labai gerai.“

Dar iki ketvirtojo kėlinio „Lietuvos rytas“ priartėjo 47:49, o Nicolas Laprovittola dvitaškiu su pražanga pirmą kartą išvedė vilniečius į priekį likus žaisti 5 minutes (54:53).

Lemiamu metu paskutines „Neptūno“ viltis į šipulius daužė Roko Giedraičio  ir N.Laprovittolos tritaškiai, padėję „Lietuvos rytui“ susikrauti pergalingą persvarą.

„Tiesiog gavau kamuolį, mečiau ir pataikiau. Viskas“, – šypsojosi R.Giedraitis.

Prieš šias rungtynes gerokai braškėjo Marcelo Nicolos kėdė. Tačiau antroji rungtynių dalis Klaipėdoje išgelbėjo argentiniečio ir „Lietuvos ryto“ krepšininkų kailį.

Statistika. „Lietuvos rytas“: N.Laprovittola 22 (9 rez. perd.), R.Giedraitis 20, K.Lavrinovičius 10, J.Jucikas 6.

„Neptūnas“: D.Ewingas 13, J.Grantas 11, M.Mažeika 10, A.Šikšnius 7

Nepatenkintas. G.Orelikas pradėjo rungtynes starto penkete, bet po „Neptūno“ spurto mačo pradžioje, prabėgus vos porai minučių sėdo ant suolo ir nuo jo nepakilo iki antrojo kėlinio vidurio.

Vienas „Lietuvos ryto“ lyderių aikštėje praleido tik 14 minučių.

Reabilitacija. Su „Lietuvos ryto“ atstovais bendravęs rungtynių komentatorius Linas Kunigėlis užsiminė, kad vilniečių „centras“ Artūras Gudaitis dėl čiurnos traumos gali nežaisti dar porą savaičių.