20 km bėgime Vilniuje triumfavo V. Žūsinaitė ir J. Beržanskis

Šeštadienį vykusio „Vilniaus 20 km bėgimo su Živile Balčiūnaite“ nugalėtojais tapo Justinas Beržanskis ir Vaida Žūsinaitė.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

J. Beržanskis 20 km distanciją įveikė per 1 val. 7 min. 3 sek. Antrąją vietą užėmė Tadas Pavolis (1:09.47), trečiąją – baltarusis Vasilis Lialeka (1:10.15).

Tarp moterų greičiausia buvusi V. Žūsinaitė finišą pasiekė per 1 val. 19 min. 36 sek. Antra finišavo Loreta Bliujienė (1:22.17), trečia – baltarusė Natalja Malinovskaja (1:30.44).

Iš viso 20 km nuotolį įveikti pasiryžo daugiau nei 150 dalyvių.

Lietuvos 10 km bėgimo čempionu tapo Remigijus Kančys, nuotolį įveikęs per 30 min. 46 sek. Jis antrąją vietą užėmusį Mindaugą Viršilą aplenkė 4 sek. Trečias finišavo Egidijus Adomkaitis (33.53).

Lietuvos 10 km bėgimo čempionės titulas atiteko Dianai Lobačevskei (34.18). Antra finišavo Milda Vilčinskaitė (35.36), trečia – jos sesuo dvynė Monika (36.38).

10 km distancijoje varžėsi daugiau nei 300 bėgikų.

Varžybų dalyviai startavo Upės gatvėje netoli Baltojo tilto ir bėgo atsinaujinusia trasa: 20 km bėgikai turėjo įveikti du ratus, 10 km – vieną.

3,5 km distancijoje greičiausi buvo Tomas Rėzgis (10.41) ir Evelina Uševaitė (12.23).

Gausus būrys mažųjų sporto mėgėjų išbandė 1 km nuotolį. Į trumpiausią renginio distanciją, kurioje laikas nėra fiksuojamas, užsiregistravo arti 200 dalyvių.

Ž. Balčiūnaitės vardo bėgimo dalyviai ir svečiai jau antrus metus buvo kviečiami palaikyti organų donorystės ir transplantacijos idėją, o prie starto linijos stojo ypatinga Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos suburta komanda, sudaryta iš gydytojų transplantologų, reanimatologų, kitų specialybių gydytojų, medicinos studentų, laboratorijos specialistų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir karinių oro pajėgų pilotų, taip pat žmonių, kurie gyvena su transplantuotais organais. „Vilniaus 20 km bėgimo“ metu sutikimą organų donorystei pasirašė virš 20 žmonių.