NBA: puikiai žaidęs J.Valančiūnas padėjo iškovoti dramatišką pergalę

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Indianoje vykusiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato rungtynėse nutrūko įspūdinga vietos „Pacers“ klubo pergalių serija - iki tol 15 mačų iš eilės savo arenoje laimėję šeimininkai šį kartą kiek nelauktai po pratęsimo 98:100 (26:25, 25:19, 21:20, 18:26; 8:10) turėjo pripažintiToronto „Raptors“ pranašumą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Indianoje vykusiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato rungtynėse nutrūko įspūdinga vietos „Pacers“ klubo pergalių serija - iki tol 15 mačų iš eilės savo arenoje laimėję šeimininkai šį kartą kiek nelauktai po pratęsimo 98:100 (26:25, 25:19, 21:20, 18:26; 8:10) turėjo pripažinti Toronto „Raptors“ pranašumą.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 10 sek. „Pacers“ ekipa praktiškai turėjo pergalę savo rankose, tačiau Amirui Johnsonui pelnius du greitus taškus, suklydo kamuolį iš už galinės linijos išmetęs Davidas Westas ir tas pats A. Johnsonas jau aidint sirenai išplėšė pratęsimą - 90:90.

Jo metu kova ir vėl vyko taškas į tašką: likus 10 sek. rezultatas buvo lygus - 98:98. Tuomet iniciatyvos nusprendė imtis „Raptors“ naujokas Rudy Gay, kuris metimu iš vidutinio nuotolio išplėšė svečiams dramatišką pergalę - 100:98. Beje, didžiąją pratęsimo dalį aikštelėje buvo ir Jonas Valančiūnas, kuriam buvo patikėta vieno varžovų lyderių D. Westo gynyba.

Lietuviui šios rungtynės apskritai buvo vienos geriausių ir solidžiausių per ligšiolinę jo karjerą NBA: nuo atsarginių suolo pakilęs J. Valančiūnas per 26 min. pelnė 14 taškų (6/10 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 13 kamuolių (asmeninis rekordas), blokavo 2 varžovų metimus, 1 kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė. Tai - jau ketvirtas J. Valančiūno dvigubas dublis šį sezoną.

Pagrindinis „Pacers“ „centras“ Roy Hibbertas per 38 min. surinko tik 6 taškus (3/9 dvitaškiai), 3 atkovotus kamuolius bei 5 pražangas. Tiesa, jis dar blokavo 5 metimus.

Linas Kleiza dvikovai registruotas buvo, bet nežaidė.

Indianos „Pacers“ (31/20) - Toronto „Raptors“ (18/32) 98:100 (26:25, 25:19, 21:20, 18:26; 8:10) po pratęsimo.

„Pacers“: Davidas Westas 30 (11/20 dvitaškiai), Paulas George 26 (5/10 tritaškiai, 14 atk. kam.), Lance Stephensonas 11, George Hillas 9 taškai.

„Raptors“: Rudy Gay 23 (9/25, 5 perimti kam.), DeMaras DeRozanas 22, Jonas Valančiūnas (13 atk. kam.), Andrea Bargnani ir Amiras Johnsonas (14 atk. kam.) po 14 taškų.