Šįkart su rinktine krito ir I. Pankratjevas

Pirmadienio vakarą Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė pralaimėjimu užbaigė atrankos ciklą į kitąmet vyksiantį Europos futbolo čempionatą. Jie nepasipriešino reprezentacinei Anglijos komandai ir pralaimėjo rezultatu 0:3 (0:2). Po šių rungtynių iš vyriausiojo trenerio pareigų pasitraukė Igoris Pankratjevas.
A. Šarkūno (LRT.lt) nuotr.

Anglijos vienuolikė, kurią sudarė toli gražu ne pagrindinės sudėties žaidėjai, reikalus sutvarkė jau pirmajame kėlinyje. 29 minutę Giedrių Arlauskį nuginklavo Rossas Barkley. Vos už šešių minučių galingu smūgiu iš baudos aikštelės skersinį sudrebino Harry Kane‘as. Kamuolys, atsimušęs nuo G. Arlauskio nugaros, atsidūrė vartų tinkle.

Lietuvių triuškinimą antrajame kėlinyje 62 minutę užbaigė Alexas Oxlade-Chamberlainas. Rimtesnių progų neturėję lietuviai užbaigė nykų atrankos ciklą – jie į vartų plotą smūgiavo vos vieną kartą. Anglai Lietuvos vartų sargui grasino net 13 kartų.

Po rungtynių įvykusioje spaudos konferencijoje vyriausiasis Lietuvos futbolo rinktinės treneris I. Pankratjevas paskelbė apie atsistatydinimą. Jis padėkojo už palaikymą ir, neatsakęs nei į vieną žurnalistų klausimą, išėjo iš salės.

Tuo metu Anglijos futbolo rinktinės treneris Roy'us Hodgsonas džiaugėsi dar viena pergale ir galimybe aikštėje išmėginti jaunus futbolininkus, kurie dažniausiai negauna žaidybinio laiko.

Pirmąją dvikovą Londone kovo pabaigoje lietuviai pralaimėjo rezultatu 0:4. Pirmadienį Anglijos sudėtyje žaidė vienas tąkart startinėje sudėtyje pasirodęs futbolininkas – Phillas Jonesas. Tiesa, Vilniuje rungtynes pradėjo tąkart po keitimo pasirodę Rossas Barkley ir Harry Kane‘as.

Lietuvos sudėtyje tąsyk rungtyniavo net šeši žaidėjai: Giedrius Arlauskis, Georgas Freidgeimas, Tomas Mikuckis, Vytautas Andriuškevičius, Artūras Žulpa, Fiodoras Černychas.

Atrankos ciklas lietuviams nesiklostė sėkmingai: jie iškovojo 3 pergales, vieną kartą sužaidė lygiosiomis su Slovėnija ir patyrė 6 pralaimėjimus. Surinkusi 10 taškų, Lietuvos futbolo rinktinė įsitaisė priešpaskutinėje, penktoje E grupės vietoje.

Pirmą vietą užėmė Anglijos ekipa, antrą – Šveicarija – jos tiesiogiai pateko į kitąmet Prancūzijoje vyksiantį Europos futbolo čempionatą. Trečia likusi Slovėnija dėl kelialapio kovos papildomoje atrankoje.

Lietuva – Anglija 0:3 (0:2)

29’ [0 - 1] Ross Barkley

35‘ [0 – 2] (į savus vartus) Giedrius Arlauskis

62‘ [0 – 3] Alex Oxlade-Chamberlain

Teisėjas – Kennas Hansenas (Danija)

Lietuva: Giedrius Arlauskis, Georgas Freidgeimas, Linas Klimavičius, Tomas Mikuckis, Vytautas Andriuškevičius (82’ Egidijus Vaitkunas), Mindaugas Panka (kapitonas), Artūras Žulpa, Fiodor Černych, Vykintas Slivka, Arvydas Novikovas (63‘ Deimantas Petravičius), Lukas Spalvis (86’ Deivydas Matulevicius).

Anglija: Jack Butland, Kyle Walker, Phil Jones, Phil Jagielka, Kieran Gibbs, Jonjo Shelvey, Adam Lallana (67‘ Dele Alli), Ross Barkley (73‘ Andros Townsend), Alex Oxlade-Chamberlain, Jamie Vardy, Harry Kane (59’ Danny Ings).

Kiti rezultatai:

Estija – Šveicarija 0-1

90‘ [0 – 1] (į savus vartus) Ragnar Klavan

San Marinas – Slovėnija

54’ [0 – 1] Bostjan Cesar

75‘ [0 – 2] Nejc Pecnik

E grupė: vieta, rinktinė, žaista rungtynių, pergalės, lygiosios, pergalės, įvarčių santykis, taškai):

1 Anglija 10 10 0 0 31:3 30
2 Šveicarija 10 7 0 3 24:8 21
3 Slovėnija 10 5 1 4 18:11 16
4 Estija 10 3 1 6 4:9 10
5 Lietuva 10 3 1 6 7:18 10
6 San Marinas 10 0 1 9 1:36 1