R. Javtoko vedamas „Žalgiris“ per pratęsimą nusileido „Chimki“

Kaune „Žalgirio“ arenos treniruočių salėje draugiškose rungtynėse jėgas išbandė LKL čempionai ir Maskvos srities „Chimki“ klubas. Atkaklioje kovoje žalgiriečiai 83:86 (20:26, 10:12, 22:16, 20:18, 11:14) pralaimėjo rungtynes, kuriose prireikė pratęsimo.
I. Juodytės (BFL) nuotr.

Rusus į priekį ketvirtajame kėlinyje truktelėjo akrobatinis Sergėjaus Monios tritaškis su sirena (66:72), tačiau kitos atakos metu iš toli taiklus buvo ir Paulius Jankūnas – 69:72.

Apsigynus, puikiai suveikė „Žalgirio“ derinys, kurio smaigalyje atsidūręs Robertas Javtokas užbaigė ataką „2+1“ net ir su nesportine pražanga – 72:72. Papildoma žalgiriečių ataka nebuvo sėkminga, bet jie sugebėjo apsiginti nuo dviejų paskutinių svečių atakų, o komandų treneriai nusprendė žaisti ir pratęsimą.

Jo pradžioje žingsneliu priekyje buvo „Žalgiris“, kai keturias baudas sumetė P. Jankūnas bei perimtą kamuolį dviem taškais pavertė Mantas Kalnietis – 78:74. Rezultatui persverti svečiams užteko dvejų atakų, bet likus žaisti minutę rezultatą lygino R. Javtokas – 80:80. Tyrese`as Rice`as į tai atsakė keturiomis taikliomis baudomis, kitoje aikštės pusėje tritaškį pataikė Renaldas Seibutis, bet Aleksejaus Švedo du baudų metimai laiko paskutinei „Žalgirio“ atakai beveik nepaliko – 83:86.

„Žalgirio“ komandoje rezultatyviausiai žaidė 16 taškų pelnęs R. Javtokas (5/7 dvitaškiai, 6/9 baudos). Po 15 taškų pridėjo Ianas Vougioukas (7 atk. kam.) ir P. Jankūnas (7 atk. kam.).

„Chimki“ į priekį vedė T. Rice`as, A. Švedas ir Paulas Davisas (11 atk. kam.) pelnę po 18 taškų.

Tai buvo trečiosios Rusijos klubo draugiškos rungtynės su Lietuvos komandomis. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai iškovojo pergalę prieš Klaipėdos „Neptūną“, tačiau nusileido Vilniaus „Lietuvos rytui“ V.Garasto taurės turnyre.

„Žalgiris“: Robertas Javtokas 16, Paulius Jankūnas 15, Ianas Vougioukas 15, Renaldas Seibutis 13, Mantas Kalnietis 7.

„Chimki“ Paulas Davisas (11 atk. kam.) 18, Aleksejus Švedas 18, Tyrese`as Rice`as 18, Tyleris Honeycuttas 7.