V. Garasto taurė atiteko Vilniaus „Lietuvos rytui“

Klaipėdoje sekmadienį paaiškėjo Vlado Garasto taurės turnyro laimėtojas. Antrus metus iš eilės išsivežti taurės Rimo Kurtinaičio treniruojamai Maskvos srities „Chimki“ komandai nepavyko. Keturių krepšinio komandų turnyro trečiose rungtynėse „Chimki“ krepšininkai 84:85 nusileido taurę iškovojusiam Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubui.
V. Spurytės (DELFI.lt) nuotr.

Jau mačo pradžioje R. Kurtinaičio vadovaujama komanda smogė Vilniaus klubui galingu spurtu – po pirmų penkių minučių „Chimki“ pirmavo 19:2. Antrą kėlinio dalį vilniečiai sužaidė kur kas padoriau ir sumažino atsilikimą (25:16).

Įsibėgėjęs „Lietuvos rytas“ nemažino apsukų ir antrajame kėlinyje – jam įpusėjus sostinės ekipa išsiveržė į priekį (33:35). Tačiau buvusio Vilniaus klubo įžaidėjo Tyrese`o Rice`o vedamai Maskvos srities komandai iki didžiosios pertraukos pavyko susigrąžinti pranašumą.

Trečiajame kėlinyje vyko lygi kova, bet jo pabaigoje vilniečiams pavyko įgyti didžiausią iki tol šiose rungtynėse turėtą persvarą – 64:70. Ketvirto kėlinio pradžioje „Lietuvos ryto“ persvara išaugo iki 11-os taškų. „Chimki“ krepšinio žvaigždės nepalūžo ir likus žaisti dvi minutes rezultatas jau buvo lygus (82:82).

Dramatiškoje mačo pabaigoje likus žaist 4 sekundes tritaškį metimą smeigė Adas Juškevičius. T. Rice`o paskutinis metimas buvo netaiklus ir iš didžiulės duobės išlipęs „Lietuvos rytas“ iškovojo pergalę rezultatu 85:84.

Paskutinėse turnyro rungtynėse 17.30 val. Klaipėdos „Neptūnas“ susitiks su Kazachstano „Astana“ komanda.

Pirmą turnyro dieną, penktadienį, Klaipėdos „Neptūnas“ 80:81 pralaimėjo „Chimki“ ekipai, o „Lietuvos rytas“ 101:88 patiesė „Astana“ krepšininkus. Šeštadienį „Chimki“ 103:78 sutriuškino „Astana“ komandą, dviejų Lietuvos klubų akistatoje „Lietuvos rytas“ 73:56 įveikė „Neptūną“.