Italijos ir Kroatijos rinktinės sužaidė kovingomis lygiosiomis

Ketvirtadienį rungtynėmis Poznanėje tarp Italijos ir Kroatijos rinktinių antrąjį 2012 metų Europos futbolo čempionato turą pradėjo C grupės komandos – ilgai pirmavę italai antrame kėlinyje praleido įvartį ir tenkinosi lygiosiomis 1:1 (1:0).
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Pirmas kėlinys

Jau 3 min. neblogą progą susikūrė Mario Balotelli, kuris baudos aikštelėje sugebėjo atlikti smūgį, nors prieš jį gynėsi net trys varžovai.

Italai ir toliau atakavo aštriau: 11 min. iš toli šovė Claudio Marchisio - kamuolys praskriejo šiek tiek virš vartų.

16 min. dar vieną šansą smūgiuoti gavo itin aktyviai žaidęs M. Balotelli - kamuolį kumščiais atmušė kroatų vartininkas Stipe Pletikosa.

Kėliniui įpusėjus žaidimas daugmaž išsilygino, o įsidrąsinę kroatai irgi pradėjo ieškoti kelių varžovų vartų link: 27 min. po kampinio galva į Gianluigi Buffono ginamus vartus smūgiavo Ivanas Perišičius, bet italas užtikrintai atrėmė šį bandymą.

33 min. puikią galimybę atidaryti savo ir komandos įvarčių sąskaitą buvo Antonio Cassano - vis dėlto jo iš baudos aikštelės krašto spirtas kamuolys praskriejo visiškai šalia kroatų vartų virpsto.

37 min. bene arčiausiai tikslo pirmame kėlinyje buvo Claudio Marchisio, tačiau S. Pletikosa sureagavo tiek į pirmą, tiek į pakartotinį italų saugo smūgį.

39 min. arti baudos aikštelės buvo pargriautas M. Balotelli, o prie kamuolio stojęs Andrea Pirlo puikiu baudos smūgiu išvedė saviškius į priekį - 1:0. Pirmas kėlinys taip ir baigėsi.

Antras kėlinys

47 min. iš varžovų gynėjų globos išsivadavo ir G. Buffono budrumą patikrino Luka Modričius, bet Turino „Juventus“ vartų sargas kamuolį pagavo.

Po pertraukos iniciatyva ir kamuolio kontrolė jau priklausė kroatams, bet italų gynybos linijai bent jau kėlinio pradžioje didesnių problemų nekilo.

61 min. nedaug trūko iš toli galingą šūvį paleidusiam M. Balotelliui – kamuolys pralėkė virš vartų.

Iki tol puikiai gynęsi italai 72 min. suklydo ir kamuolį baudos aikštelėje susistabdęs Mario Mandžukičius pasiuntė jį nuo virpsto tiesiai į varžovų vartų tinklą – 1:1.

76 min. Riccardo Montolivo smūgį kumščiais atrėmė S. Pletikosa.

Italai atrodė kiek sutrikę po lyg iš giedro dangaus trenkusio žaibo – įvarčio, kritusio į jų vartus, bet kroatams nesisekė tuo pasinaudoti.

Dėl kroatų fanų antrame kėlinyje į aikštę įmestų deglų teisėjas Howardas Webbas pridėjo net penkias minutes, bet nei italams, nei kroatams išplėšti pergalės nebepavyko – 1:1.