Lietuva vos išplėšė pergalę prieš San Mariną

Antradienį Vilniuje Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė 2016 metų Europos futbolo čempionato E atrankos grupės aštunto turo rungtynes žaidė su San Marino komanda ir vos vos nugalėjo varžovus rezultatu 2:1 (1:0). Pirmą tarpusavio susitikimą svečiuose lietuviai taip pat laimėjo 2:0.
T. Urbelionio (BFL)nuotr.

Lietuva pirmavo 1:0 jau 5-ą minutę, po Fiodoro Černycho įvarčio, bet 54-ą minutę Matteo Vitaioli baudos smūgiu išlygino skirtumą 1:1 ir įmušė San Marino rinktinės pirmą įvartį šiame atrankos cikle (1:27).

Prieš šį smūgį už paskutinės vilties pražangą iš aikštės buvo išvytas vartininkas Giedrius Arlauskis. Lietuviams pavyko persverti rezultatą tik 92-ą min., kai kamuolį po Arvydo Novikovo perdavimo į svečių vartus nukreipė Lukas Spalvis. Beje, A. Novikovas - abiejų įvarčių bendraautorius.

Lietuvos rinktinės fanai antrame kėlinyje nuolat skandavo: „Ar jums ne gėda?“ ir „Lauk iš rinktinės!“. 2004 metų pasaulio čempionato atrankoje Lietuva taip pat dukart įrodė savo pranašumą prieš San Mariną (1:0 svečiuose ir 4:0 namuose).

Kitose ankstesnėse atrankos grupės rungtynėse mūsiškiai dukart nusileido Šveicarijai (svečiuose 0:4 ir 1:2 namuose), pasidalijo po pergalę su Estija (namuose 1:0 ir 0:1 svečiuose), pralaimėjo Slovėnijai išvykoje (0:2) ir patyrė triuškinamą nesėkmę Anglijoje (0:4). San Marinas pralaimėjo septynerias atrankos rungtynes ir tik namie sužaidė lygiosiomis su Estija (0:0).