Lietuvos rinktinė švenčia antrą pergalę Europos čempionate

Antrasis mačas Europos čempionate Lietuvos rinktinei klostėsi kur kas lengviau, nei rungtynės su Ukraina. Po didžiosios pertraukos perėmę iniciatyvą, Jono Kazlausko auklėtiniai 68:49 nugalėjo D grupės šeimininkę Latvijos ekipą.
V. Kalninos (BFL) nuotr.

Po dviejų kėlinių Lietuvos krepšininkai turėjo tik 1 taško pranašumą (29:28), tačiau trečiajame viskas apsivertė aukštyn kojomis. Ainaro Bagatskio sprendimas pakeisti beveik visą starto penketą nepasiteisino – Lietuvos rinktinė užtikrintai perėmė iniciatyvą ir ėmė tolti nuo varžovų.

Trečiojo kėlinio pabaigoje lietuviai spurtavo net 16:1 ir įgijo dviženklę persvarą – 54:39. Po tokio smūgio latviai atsitiesti nesugebėjo, todėl ketvirtojo kėlinio pabaiga tebuvo formalumas – ir toliau užtikrintai gynęsi Lietuvos krepšininkai dar labiau padidino savo pranašumą ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Blankiai susitikimą pradėjusi Lietuvos rinktinė šiame mače gana taikliai atakavo iš tolimos distancijos – 50 proc. taiklumas (6/12) prieš 20 proc. (6/30), mažiau klydo – 8 klaidos prieš 11, o kovą dėl atšokusių kamuolių užtikrintai laimėjo 45:33.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 15 (7 atk. kam.), Jonas Mačiulis 13 (10 atk. kam.), Mantas Kalnietis 12 (6 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas, Deividas Gailius ir Paulius Jankūnas (6 atk. kam.) po 7, Renaldas Seibutis 4.

Latvija: Ronaldas Freimanis (9 atk. kam.) ir Kasparas Beržinis po 8, Janis Blūmas ir Davis Bertanis po 6, Janis Timma ir Marekas Mejeris po 5.

Jonas Kazlauskas, Lietuvos rinktinės treneris: „Šiandien žaidėme kitaip nei vakar. Daug geriau atrodėme gindamiesi ir buvome tikra komanda. Puldami priimdavome teisingus sprendimus. Antroje pusėje kontroliavome žaidimą, daug keitėmės gynyboje ir tai buvo labai svarbu. Nesitikėjau, kad laimėsime tokiu skirtumu.

Abi komandos viena kitą puikiai pažįsta ir kai kurie deriniai net yra panašūs. Žinome jų stipriąsias puses, o jie – mūsų. Latviai žaidė namuose ir jautė spaudimą, nebuvo atsipalaidavę, o Latvijos komandai tai labai svarbu. Jei latviai žaidžia laisvai ir greitai bei pataiko tritaškius, juos įveikti sunku. Mes stabdėme jų greitą puolimą ir tolimus metimus. Iš pradžių tai sekėsi sunkiai, bet vėliau problemas išsprendėme ir perlaužėme rungtynes.“

Jonas Mačiulis, Lietuvos rinktinės puolėjas: „Galiu tik pakartoti tai, ką sakė treneris. Iš pradžių varžovams leidome žaisti jiems įprastą krepšinį ir net pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių. Antroje pusėje daugiau variantų suradome ir puldami, ne tik po krepšiu, bet ir prie tritaškio linijos. Pataikėme tritaškius, kuriuos pavyko išmesti dėl gero kamuolio judėjimo. Latvija kaip komanda subyrėjo po mūsų spurto trečiajame kėlinyje.

Galiu suprasti latvių emocijas, nes jie žaidžia namuose. Iš šios komandos gerbėjai daug tikisi ir šis mačas tarp Baltijos šalių jiems turėjo didelę svarbą. Dėl to Latvijos rinktinės žaidėjai karščiavosi, kai mes spurtavome.“

Ainaras Bagatskis, Latvijos rinktinės treneris: „Visi žino istoriją tarp kaimynių Lietuvos ir Latvijos. Lietuviai mūsų nenustebino, o mes nenustebinome jų, visi vieni kitus puikiai pažįstame. Čia svarbiausia buvo charakteris. Turėjome būti greiti ir agresyvūs, o tik antrajame plane buvo taktika. Pirmus du kėlinius matėme kietą kovą. Trečiajame ketvirtyje lietuviai nieko ypatingo nepadarė, mes tiesiog nesužaidėme puolime, nepataikydavome net laisvi.

Pradėjome trečią ketvirtį su tais žaidėjais, kurie gerai atrodė pasirengimo etape. Jie susikūrė gerus metimus, bet jų tiesiog nepataikė. Antra diena iš eilės aukštaūgiai prisirenka greitų pražangų. Dauguma tų pražangų buvo visiškai bereikalingos, aikštelės viduryje bei puolime, bet tai nebuvo didžiausia problema.“

Ronaldas Freimanis, Latvijos rinktinės puolėjas: „Labai dėkoju fanams, buvo nuostabu žaisti tokioje atmosferoje. Pirmus du kėlinius parodėme gerą gynybą ir viskas sekėsi neblogai. Man sunku paaiškinti, kas nutiko po pertraukos. Lietuviai tiesiog buvo geresni, bet niekas nebaigta, grupės varžybos tęsiasi ir mes nieko nepraradome. Turime atsitiesti po šios skaudžios nesėkmės ir parodyti charakterį.“