Anglai užsitikrino vietą Europos futbolo čempionate

Anglijos futbolo rinktinė „Euro 2016“ atrankoje šventė rezultatyvią pergalę, tačiau įvarčių anglai primušė silpnam varžovui. Kartu su Lietuvos futbolo rinktine toje pačioje grupėje žaidžiantys anglai šeštadienį 6:0 sutriuškino San Marino futbolininkus ir jau užsitikrino vietą finaliniame etape.
Sipa USA/Scanpix nuotr.

Savo reidą anglai pradėjo 13 minutę, kai W. Rooney įmušė 11 metrų baudinį. 30 minutę C. Brolli įsimušė į savo vartus. Antrajame kėlinyje anglai įmušė keturis įvarčius. 46 minutę pasižymėjo R. Barkley, o 68 ir 78 minutėmis – Th. Walcottas. Įvartį įmušė ir jaunoji anglų žvaigždė H. Kane`as, vartininką nuginklavęs 77 minutę.

Kitose E grupės rungtynėse Šveicarijos rinktinė sukūrė stebuklą, namuose 3:2 (0:1) nugalėjusi Slovėnijos ekipą, nors iki 80-osios rungtynių minutės atsilikinėjo 0:2.

Nugalėtojams du įvarčius pelnė Josipas Drmičius (80 ir 90+4 min.), vieną –  Valentinas Stockeris (84). Abu šie žaidėjai aikštėje pasirodė po keitimų. Slovėnijos komandai įvarčius pelnė Milivojė Novakovičius (45) ir Boštjanas Cesaras (48).

Visi šeštadienio mačų rezultatai:

C grupė. Liuksemburgas – Makedonija 1:0 (0:0). Sebastienas Thillis (90+2).

Ukraina – Baltarusija 3:1 (3:0). Artiomas Kravecas (7), Andrijus Jarmolenka (30), Jevhenas Kanoplianka (40 iš 11 m); Sergejus Kornilenka (62 iš 11 m). Pašalintas – Denisas Garmašas (Ukraina, 90+2).

Ispanija – Slovakija 2:0 (2:0). Jordi Alba (5), Andresas Iniesta (30 iš 11 m).

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

1. Ispanija 7 6 0 1 17-3 18

2. Slovakija 7 6 0 1 13-5 18

3. Ukraina 7 5 0 2 12-3 15

4. Baltarusija 7 1 1 5 5-14 4

5. Liuksemburgas 7 1 1 5 4-17 4

6. Makedonija 7 1 0 6 6-15 3.

E grupė. San Marinas – Anglija 0:6 (0:2). Wayne`as Rooney (13 iš 11 m), Cristianas Brolli (30 – į savo vartus), Rossas Barkley (46), Theo Walcottas (68 ir 78), Harry Kane'as (77).

Estija – Lietuva 1:0 (0:0). Konstantinas Vassiljevas (71).

Šveicarija – Slovėnija 3:2 (0:1). Josipas Drmičius (80 ir 90+4), Valentinas Stockeris (84); Milivoje Novakovičius (45), Boštjanas Cesaras (48).

6. San Marinas 7 0 1 6 0-25 1.

G grupė. Rusija – Švedija 1:0 (1:0). Artiomas Dziuba (38).

Austrija – Moldova 1:0 (0:0). Zlatko Januzovičius (52).

Juodkalnija – Lichtenšteinas 2:0 (1:0). Fatosas Bečirajus (38), Stevanas Jovetičius (56).