Pirmosiose kontrolinėse rungtynėse Kauno „Žalgirio“ jaunimas privertė pasiduoti Kazachstano rinktinę

Pusantros savaitės besitreniruojanti Kauno „Žalgirio“ krepšinio jaunimo komanda, pasipildžiusi trimis pagrindinės sudėties krepšininkais, sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes. Ketvirtadienį Druskininkuose žalgiriečiai nugalėjo Azijos čempionatui besirengiančią Kazachstano rinktinę 84:82 (18:18, 20:26, 18:21, 28:17).
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Pasak pranešimo, rungtynes pradėjo Paulius Valinskas, Martynas Varnas, Edgaras Ulanovas, Martynas Echodas, ir Laurynas Birutis. Trys pirmosios rezultatyvios „Žalgirio“ atakos baigėsi po tikslių M. Varno perdavimų. Keturis taškus pelnė M.Echodas, o E.Ulanovas greitą ataką užbaigė dvitaškiu su pražanga. Po šeštojo M. Echodo taško žalgiriečiai pirmavo 9:4, tačiau varžovus dažnai siuntė prie baudų metimų linijos, nuo kurios svečiai lengvai rinko taškus. Po baudą realizavo ir E.Ulanovas bei Martynas Sajus, netrukus pridėjęs ir puskablį (13:13). Kazachstano rinktinė truktelėjo į priekį (13:18), tačiau pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį pataikė Regimantas Miniotas, aštrų prasiveržimą atliko Martynas Pocius ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 18:18.

Antrojo kėlinio pradžioje M. Sajus pelnė dar du taškus po puolime atkovoto kamuolio. Solidžiai rungtyniavo M. Pocius, pataikęs tritaškį po puikiai išpildyto derinio bei pridėjęs 2 baudų metimus. Iš jo estafetę perėmė Vytenis Lipkevičius, prasiveržęs po krepšiu ir vėliau atlikęs idealų perdavimą Gyčiui Masiuliui (29:26). Po Kazachstano rinktinės minutės pertraukėlės „Žalgirio“ trenerių štabas leido atsipūsti pagrindiniams žaidėjams bei išnaudojo visus 12 rungtynėms registruotų krepšininkų. Tuo svečiai pasinaudojo ir, nepaisant M. Varno 4 taškų, persvėrė rezultatą ir nutolo 33:42. Kėlinio pabaigoje 5 taškus iš eilės pelnė E. Ulanovas, sušvelninęs rezultatą 38:44.

Po didžiosios pertraukos vėl aktyviai rungtyniavo M. Pocius ir V. Lipkevičius, atlikę idealius perdavimus L. Biručiui ir tritaškį pataikiusiam R. Miniotui (43:44). Kamuolį perėmęs V. Lipkevičius jo nepagailėjo tam pačiam M. Pociui, tačiau varžovų lyderis Jerry'is Johnsonas pataikė du tritaškius ir grąžino savo komandai 9 taškų pranašumą (45:54). Nors M. Pocius prasiveržė po krepšiu ir įmetė tolimą dvitaškį su sirena, svečiai išlaikė susikrautą persvarą. Trečiojo kėlinio pabaigoje po puikių M. Varno ir G. Masiulio perdavimų 6 taškus iš po krepšio pelnė M. Sajus – 56:65.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 7 minutes, žalgiriečiai ėmė žaisti agresyviau. Prieš tai dvitaškį pelnęs M. Varnas pataikė du tritaškius iš skirtingų kampų. Kamuolį perėmęs E. Ulanovas įmetė dvitaškį su pražanga, o M.Varnas dar vienu tritaškiu mažino atsilikimą – 70:72. Žalgiriečiams prametus dvi baudas, tai kompensavo E. Ulanovo metimas iš vidutinio nuotolio ir dėjimas po M. Varno perdavimo (76:77). Po to E. Ulanovas jau asistavo komandos draugams: M. Sajui ir tritaškį iš kampo pataikiusiam V. Lipkevičiui (81:80). J. Johnsonas persvėrė rezultatą, bet dar vieną dvitaškį pelnė M. Sajus ir baudos metimą pridėjo V. Lipkevičius (84:82). Paskutinei atakai svečiai turėjo beveik 4 sekundes, tačiau J. Johnsono metimas tikslo nepasiekė ir žalgiriečiai Druskininkuose iškovojo pergalę – 84:82.

Po 16 taškų prie pergalės prisidėjo E. Ulanovas (3 per. kam.) ir M. Sajus (dvitaškiai 7/8), 15 – M. Varnas (tritaškiai 3/4, 6 rez. perd.), 13 – M. Pocius, 7 – V. Lipkevičius (4 atk. kam., 3 rez. perd., 2 per. kam.), po 6 – M. Echodas ir R. Miniotas.