U. Boltas dešimtą kartą tapo pasaulio čempionu

Kinijos sostinėje Pekine vykstančio pasaulio lengvosios atletikos čempionato vyrų 200 m bėgimo finale ketvirtadienį triumfavo jamaikietis Usainas Boltas. 29 metų sprinteris finišavo per 19,55 sek. ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje.

Sidabro medalis atiteko amerikiečiui Justinui Gatlinui (19,74 sek.), bronzos – Pietų Afrikos Respublikos rekordą pagerinusiam Anasui Jobodwanai (19,87 sek.).

Pasaulio čempionu U. Boltas tapo dešimtąjį kartą.

Vyrų trišuolio rungtyje įspūdingai triumfavo amerikietis Christianas Tayloras (18 m 21 cm). Jo pasiektas rezultatas – antras per visą istoriją. Toliau yra šokęs tik britas Jonathanas Edwardsas (18 m 29 cm) 1995 metais.

Antrąją vietą užėmė Kubos lengvaatletis Pedro Pichardo (17 m 73 cm), trečiąją – portugalas Nelsonas Evora (17 m 52 cm).

Moterų kūjo metimo varžybose aukso medalį iškovojo lenkė Anita Wlodarczyk (80 m 85 cm). Ji pagerino pasaulio čempionatų rekordą. Sidabras atiteko kinei Wenxiu Zhang (76 m 33 cm), bronza – prancūzei Alexandrai Tavernier (74 m 2 cm).

Moterų 400 m bėgimo finale triumfavo amerikietė Allyson Felix (49,26 sek.). Ji pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Antra finišavo Bahamų atstovė Shaunae Miller (49,67 sek.), trečia – jamaikietė Shericka Jackson (49,99 sek.).