„Velomaratone“ nugalėjęs T. Vaitkus svarsto apie grįžimą į profesionalų sportą

Sekmadienį Vilniuje vykusio didžiausio Lietuvoje dviračių sporto renginio – „Velomaratono“ – sportininkų 100 km lenktynėse nugalėjo Tomas Vaitkus.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Pastaraisiais metais profesionaliai nebesportuojantis 33-ejų metų lietuvis finišavo per 2 val. 15 min. 26 sek. Finišo spurte jis aplenkė antroje vietoje likusį Paulių Šiškevičių, trečiąją vietą užėmusį Darijų Džervų bei dar du dviratininkus – Gediminą Kaupą ir Žydrūną Savicką.

„Malonu nugalėti ir taip pat smagu matyti kaip šis renginys kiekvienais metais auga. Daugėja dalyvių ir matosi progresas tarp dviratininkų. Anksčiau tokiose lenktynėse būdavo mažesnė konkurencija ir būdavo lengviau kovoti, o šiandien teko rimtai kovoti su stipriais varžovais“, – po finišo sakė T. Vaitkus.

Lietuvis džiaugėsi „Velomaratone“ išaugusia konkurencija, mat lenktynėse startavo nemažai profesionaliose varžybose dalyvaujančių sportininkų.

„Turėjau planą sumažinti grupelę su stipriais dviratininkais ir su ja atvažiuoti iki finišo, kur galėjau save realizuoti. Prieš lenktynes prisibijojau Pauliaus Šiškevičiaus ir Žydrūno Savicko, kurie yra stiprūs pabėgimuose, todėl reikėjo jų nepaleisti ir reaguoti į jų atakas. Finiše pavojingiausias atrodė Darijus Džervus, nes jis moka gerai finišuoti ir šiuo metu yra geros formos. Paskutiniame posūkyje jį „apžaidžiau“ taktiškai ir pavyko nugalėti“, – pasakojo T. Vaitkus.

T. Vaitkus jau pirmajame posūkyje pametė savo gertuves, todėl liko be vandens. Po finišo dviratininkas padėkojo savo varžovui Ž. Savickui, kuris lenktynių metu paskolino vieną savo gertuvę.

Patyręs T. Vaitkus neatmeta galimybės sugrįžti į profesionalų sportą, tačiau tą sunkina sudėtinga situacija dviračių sporte.

„Pasiūlymų yra ne per daugiausiai. Dviračių sporto pasaulyje šiuo metu yra sudėtinga situacija, komandos užsidarinėja, dėl dopingo skandalų smarkiai sumažėjo rėmėjų. Tai liūdna tema ir ją geriau praleisti“, – pridūrė T. Vaitkus.

„Velomaratono“ nugalėtojas taip pat gyrė organizatorius už gerai paruoštą trasą, kurioje netrūko įdomių kelių ir posūkių.

„Toyota Semi Sport“ 50 km lenktynėse greičiausias buvo Raimondas Kalinka. Jis finišavo per 1 val. 7 min. 53,7 sek.

Antrąją vietą užėmė Sijandas Šereiva (+1,32 sek.), trečiąją – Kęstutis Patinskas (+7,66 sek.).

„Velomaratono“ metu taip pat vyks vaikų bei mėgėjų važiavimai. Iš viso renginyje dalyvauja per 8 tūkst. dalyvių.