Trys Lietuvos penkiakovininkės – pasaulio čempionato finalą

Lietuvos penkiakovininkės Laura Asadauskaitė, Ieva Serapinaitė ir Karolina Gužauskaitė iškopė į Bate (Didžioji Britanija) vykstančio Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato finalą.
Asociatyvi Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.

31-erių metų Londono olimpinių žaidynių čempionė L. Asadauskaitė atrankos varžybų (be jojimo rungties) A grupėje užėmė trečiąją vietą. Ji surinko 1031 tašką. Lietuvė buvo trečia fechtavime, 16-a – plaukime ir 13-a – kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje.

Kita lietuvė – 20-metė Ieva Serapinaitė – su 1019 taškų užėmė dešimtąją vietą ir taip pat pateko į finalą. Lietuvos sportininkė fechtavime buvo ketvirta, plaukime – trečia, o kombinuotoje rungtyje – 21-a.

B grupėje 21-erių metų Karolina Gužauskaitė su 1014 taškų užėmė 14-ąją poziciją ir pelnė teisę varžytis finale. Ji buvo 15-a fechtavime, 13-a – plaukime ir šešta – bėgimo ir šaudymo rungtyje.

Dar viena Lietuvos penkiakovininkė – 22-ejų metų Gintarė Venčkauskaitė – su 993 taškais B grupėje užėmė 20-ąją vietą ir baigė savo pasirodymą.

Į finalą pateko po 12 sportininkių iš dviejų atrankos grupių bei dar 12 pagal geriausius rezultatus.

Atrankos varžybose dalyvavo 54 penkiakovininkės.