Lietuviai – pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato finale

Milane (Italija) vykstančio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato metu į finalus iškopė Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas bei Henrikas Žustautas.

Vyrų dviviečių baidarių 200 m distancijoje antrajame pusfinalio plaukime ketvirtadienį lietuviai A. Lankas ir E. Ramanauskas užėmė antrąją vietą. 29-erių metų A. Lankas ir 30-metis E. Ramanauskas finišavo per 31,841 sek.

Antrajame dviviečių baidarių 200 m distancijoje pusfinalio plaukime geriausią rezultatą pasiekė serbai Neboiša Grujičius ir Markas Novakovičius (31,641 sek.). Į finalą pateko po dvi įgulas iš keturių pusfinalio plaukimų, bei dar viena pagal geriausią rezultatą.

Vyrų vienviečių kanojų 200 m distancijoje ketvirtajame pusfinalio plaukime H. Žustautas užėmė antrąją vietą. 21-erių metų H. Žustautas finišavo per 39,332 sek.

H. Žustautą aplenkė tik Kinijos kanojininkas Čiang Li (38,658 sek.), bet nuo lietuvio vos 0,073 sek. atsiliko trečias finišavęs vokietis Stefanas Kirajus (39,415 sek.). Į finalą pateko po du kanojininkus iš keturių atrankos plaukimų, bei dar vienas pagal geriausią rezultatą.Tarp visų 36 pusfinalyje startavusių dalyvių lietuvio laikas buvo aštuntas.

Į finalą taip pat pateko vyrų dviviečių baidarių 1000 m distancijoje ketvirtajame pusfinalio plaukime dalyvavę R. Nekriošius ir A. Olijnikas, kurie užėmė trečiąją vietą.

Lietuvos baidarininkai finišavo per 3 min. 9,773 sek. Greičiau už lietuvius irklavo Vokietijos (3.08,801) ir Baltarusijos (3.09,633) įgulos. Į pusfinalį pateko po septynias įgulas iš penkių atrankos plaukimų, bei dar viena pagal geriausią rezultatą. Būtent lietuviai ir pelnė paskutinį kelialapį į finalą.

Tarp visų 35 pusfinalyje startavusių įgulų mūsiškiai pasiekė ketvirtą rezultatą.

Visų sporto šakų finalai vyks šeštadienį. Lietuvos sportininkai  planetos pirmenybėse kovoja dėl patekimo į 2016 metų olimpines žaidynes.