Lietuvos baidarininkai skinasi kelią pasaulio čempionate

Italijoje įsibėgėja pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame irkluotojai kovoja ne tik dėl pirmenybių apdovanojimų, bet ir kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro vasaros olimpiadą.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

21-erių kanojininkas Henrikas Žustautas, kurias šiame sezone iškovojo pirmųjų Europos žaidynių bei pasaulio jaunimo čempionato auksą, vyrų 200 m rungties trečiajame atrankos plaukime iš penkių sugaišo 41,190 sekundės, aplenkė penkis varžovus ir, užėmęs antrąją vietą, pateko į pusfinalį.

Šio plaukimo nugalėtoju tapo portugalas Helderis Silva (40,250 sek.), o trečias finišavo gruzinas Zaza Nadiradzė (41,322 sek).

Tarp visų 39 vyrų kanojų sprinto atrankos dalyvių lietuvio rezultatas buvo penkioliktas, o sėkmingiausiai -39,948 sekundės - kvalifikacinėse varžybose pasirodė kinas Qiangas Li.

Vyrų dvivietės baidarininkai 29-erių metų Aurimas Lankas bei metais vyresnis Edvinas Ramanauskas penktajame – paskutiniajame – 200 m distancijos atrankos plaukime buvo treti (32,710 sek.) bei iškopė į rungties pusfinalį.

Lietuviai savo plaukime aplenkė varžovus iš PAR, Indonezijos, Suomijos, Venesuelos ir Baltarusijos, o pralaimėjo tik rusams Jurijui Postrygajui ir Aleksandrui Djačenkai (31,800 sek.) bei švedams Erikui Svenssonui ir Christianui Svanqvistui (32,180 sek.).

Tarp 40-ies šios rungties atrankos varžybų įgulų A. Lanko bei E. Ramanausko rezultatas buvo vienuoliktas, o greičiausiai kvalifikacijoje irklavo serbai Nebojša Grujičius ir Marko Novakovičius (31,276 sek.).

Kiek anksčiau pirmasis iš lietuvių į pusfinalį pateko 22-erių metų baidarininkas Mindaugas Maldonis, kuris ketvirtajame iš septynių vyrų 1000 m atrankos plaukimų aplenkė varžovus iš Angolos bei Čilės ir užėmė penktąją vietą (3 min. 49,670 sek.).