Lietuviai patyrė pirmąjį pralaimėjimą, J. Kazlauskui iškilo abejonių

Pirmąjį pralaimėjimą po šešių pergalių draugiškose rungtynėse patyrė Lietuvos rinktinė, kuri paskutiniame mače Lietuvoje 59:72 (9:19, 9:20, 15:20, 26:13) nusileido Kroatijos krepšininkams.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Lietuviams tai nesutrukdė triumfuoti „Huawei“ taurės turnyre. Jono Kazlausko auklėtiniai užvakar 86:74 nugalėjo Turkijos krepšininkus, o vakar mūsiškiai 68:62 palaužė Makedonijos nacionalinę rinktinę.

Kroatijos rinktinė turnyre be pergalės prieš lietuvius dar pasiekė laimėjimą prieš Turkijos rinktinę. Jie nėra įtraukiami į turnyro lentelę, nes dėl vėlyvo atvykimo į Lietuvą negalėjo žaisti su Makedonijos komanda.

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių iniciatyvą perėmė Kroatijos rinktinė, kuri sužaidus 7 minutes pirmavo 15:9. Tuomet varžovai spurtavo 24:4 ir antrojo kėlinio pabaigoje pirmavo triuškinančiu skirtumu – 39:13.

Prieš ilgąją pertrauką Lietuvos krepšininkai pelnė 5 taškus be atsako ir sumažino skirtumą iki 18:39.

Nepaisant to, lietuviai antroje mačo pusėje ir toliau nerado savojo žaidimo, o skirtumą sumažino tik mačo pabaigoje.

Tai buvo paskutinės Lietuvės rinktinės krepšininkų rungtynės gimtinėje. Artimiausiu metu krepšininkai treniruosis Lietuvoje, o vėliau vyks į rugpjūčio 27–29 dienomis vykstantį Akropolio taurės turnyrą Graikijoje. Atėnuose mūsiškiai susitiks su turkais, olandais ir graikais.

Lietuva: Renaldas Seibutis 16 (2/2 trit.), Domantas Sabonis 8, Artūras Milaknis 7 (0/4 trit.), Robertas Javtokas (5 atk. kam.) ir Deividas Gailius po 6, Jonas Mačiulis (6 atk. kam.) ir Mantas Kalnietis po 5.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 12 (5 atk. kam.), Luka Žoričius 11 (5/6 dvit.),  Krunoslavas Simonas (5 atk. kam., 4 rez. perd., 13 naud. bal.) ir Marko Tomasas po 9, Ante Tomičius 6 (4 atk. kam., 17 naud. bal.).

Lietuvos rinktinės vyr. trenerio Jono Kazlausko komentaras:

„Rungtynės buvo tokios, kur varžovai visose pozicijose didelėje dalyje situacijų buvo stipresni už mus, atrodė, kad mes nepasiruošę mačui, kamuolys krito iš rankų, blogi sprendimai ir taip toliau.

Iki šiandien norėjome sunkiai atidirbti ir šiandien buvo šešta diena be poilsio. Tris dienas turėjome po 2 treniruotes ir paskui turnyras. Nesitikėjome, kad Jonas [Valančiūnas] išvažiuos ir dėl viruso iškris aukštaūgiai, tarp jų ir Gudaitis. Aišku, čia pasiteisinimai, bet po vakar sunkių rungtynių trūko jėgų. Matėme, kaip žaidė makedonai, pritrūko ir jiems jėgų, pas mus tas irgi jautėsi, ypatingai trūko agresijos po krepšiais.

Prieš dieną atlikome medicinius tyrimus ir nuovargį rodė Javtoko kūnas ir Lekavičiaus. Nesitikėjome, kad ir kiti žaidėjai bus tokie pavargę po vakar.

Vis laukiame Manto [Kalniečio geresnio žaidimo], tikimės pagalbos iš Jono [Valančiūno], kada jis prisijungs prie mūsų.

Dar turime du ciklus, po to išskrendame, prieš pat Graikiją atkris dar vienas žaidėjas, kad liktų 14 žaidėjų.