Lietuvos krepšinio rinktinė Kaune iškovojo „Huawei“ taurę

Europos vyrų krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė Kaune vykstančio draugiško „Huwaei“ taurės turnyro antrosiose rungtynėse antradienį 68:62 (11:17, 16:15, 15:18, 26:12) nugalėjo Makedonijos komandą ir tapo turnyro nugalėtoja.
R. Achmedovo (DELFI) nuotr.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai ir makedonai laimėjo pirmąjį kėlinį 17:11. Po trečiojo kėlinuko svečių pranašumas pasiekė aštuonis taškus (50:42). Lietuvos rinktinė iniciatyvą perėmė ketvirtajame kėlinyje, kurį laimėjo 26:12, ir sugebėjo iškovoti pergalę.

Lietuvos rinktinei 15 taškų pelnė Antanas Kavaliauskas (9 atk. kam.), 13 – Artūras Milaknis, 10 – Paulius Jankūnas, 9 – Mantas Kalnietis, 6 – Žygimantas Janavičius, 5 – Mindaugas Kuzminskas, 4 – Renaldas Seibutis, po 2 – Deividas Gailius, Robertas Javtokas ir Domantas Sabonis (10 atk. kam.).

Susitikimui nebuvo registruoti sergantis Artūras Gudaitis ir į Torontą (Kanada) porai dienų išvykęs Jonas Valančiūnas, o aikštelėje nepasirodė Jonas Mačiulis, Adas Juškevičius ir Lukas Lekavičius.

Makedonijos komandoje 14 taškų pelnė Vojdanas Stojanovskis, 13 – Predragas Samardžiskis, 11 – Aleksandras Kostoskis.

„Buvo priešingos rungtynės nei vakar su turkais. Tuomet 35 minutes rodėme gerą žaidimą, o šįkart 35 minutes žaidėme prastai. Per paskutines minutes atrodėme geriau, bet tik tiek, kad užteko pergalei“, – po mačo sakė vienas Lietuvos rinktinės trenerių Gintaras Krapikas.

Lietuvos rinktinė trečiadienį žais su Kroatija.

Antradienį kroatai Kaune 74:66 (14:17, 23:16, 18:12, 19:21) įveikė Turkijos krepšininkus.

Kadangi Kroatijos rinktinė atvyko tik pirmadienį ir nežaidė tarpusavyje su Makedonija, šiame turnyre jos rezultatai nebus traukiami į bendrą turnyro lentelę. Dėl to Lietuvos rinktinė, po pergalių prieš Makedoniją ir Turkiją, iškovojo taurę.