Lietuvos rinktinė išliko pergalių kelyje

Penktają pergalę iš eilės draugiškose rungtynėse iškovojo Lietuvos rinktinė, kuri „Huawei“ taurės turnyro starte 86:74 (27:19, 21:17, 22:16, 16:22) nugalėjo Turkijos rinktinę.

Antrojo kėlinio paskutinę sekundę Deividas Gailius pataikė iš toli ir padidino Lietuvos rinktinės persvarą iki rekordinės 12 taškų ribos.

Antroje rungtynių pusėje lietuviai tik didino persvarą, o 27-ąją minute po Pauliaus Jankūno tritaškio lietuvių persvara pasiekė 20-ies taškų ribą, kurią turkams pavyko sumažinti tik pačioje mačo pabaigoje.

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinė prasižengė net 29 kartus, kai tuo metu turkai – 19 kartų. Dėl šios priežasties varžovai metė 30 baudos metimų, o iš jų pataikė 21. Lietuviai atliko 17 metimų, o iš jų tikslą pasiekė 14 metimų.

Lietuviai puikiai atakavo iš dvitaškio zonos – iš 40 bandymų tikslą pasiekė 24 metimai (60 proc.). Tuo metu turkai pataikė 16 metimų iš 39 bandymų (41 proc.).

Mūsiškiai taip pat gerokai geriau dalinosi kamuoliu. Lietuviai atliko 27 rezultatyvius perdavimus, o turkai dvigubai mažiau – 13.

Lietuvos rinktinėje šiam mačui dėl ligos buvo neregistruotas Artūras Gudaitis, o Jonas Valančiūnas nerungtyniavo trenerio sprendimu. Pasak Jono Kazlausko, J. Valančiūnas nežaidė, nes Toronto „Raptors“ vidurio puolėjui pasiūlė ilgalaikę sutartį, todėl buvo norima nerizikuoti J. Valančiūno galimybe patirti traumą. Krepšininkas artimiausiomis dienomis išskris į Kanadą.

Iki šiol keturiose rungtynėse visi registruoti žaidėjai pasirodydavo aikštėje, tačiau šįkart ant parketo neišbėgo Žygimantas Janavičius. Pasak trenerio, jau prieš rungtynes buvo nuspręsta, kad Ž. Janavičius liks tryliktas žaidėjas.

Turnyre taip pat dalyvaus Makedonijos krepšininkai, su kuriais lietuviai susitiks rytoj bei Kroatijos rinktinė, su kuria mūsiškiai kausis poryt.

Lietuva: Paulius Jankūnas 14 (5 atk. kam.), Lukas Lekavičius 11 (6 rez. perd.), Jonas Mačiulis 10, Renaldas Seibutis 9 (4 rez. perd.), Deividas Gailius 8, Antanas Kavaliauskas ir Domantas Sabonis po 7.

Turkija: Oguzas Savašas 13 (7/8 baudos), Semihas Erdenas 11 (5 atk. kam.), Cedi Osmanas 10, Ersenas Ilyasova 8.

Jonas Kazlauskas: „Išskyrus paskutines 5 rungtynių minutes, viskuo kitu buvau patenkintas apie 90 proc. Be abejo, buvo ir blogų sprendimų, ir nesutarimų, bet to buvo labai minimaliai. Varžovas stiprus, tai, kaip vedėme žaidimą, buvo gerai. Paskutines 5 minutes buvo žaidėjai, kurie nesijaučia tvirtai dėl galutinės sudėties, tai pakenkė, nes jie daugiau galvojo apie save, o ne apie komandą.

Vertinu tai kaip draugiškas rungtynes, visi sprendžia savo reikalus, ne viską parodo, slepia kažką, stengiamės spręsti savo problemas.

Man buvo svarbu, kaip žaidžia pagrindiniai žaidėjai, juos noriu įvesti į puikią formą. Šiandien buvo puiki proga patikrinti ir kitus, bet nusivyliau nusiteikimu.

Komandoje siaučia virusas – buvo iškritęs Kavaliauskas, nuo jo užsikrėtė visi aukštaūgiai, gal tik Javtokas kiek mažiau.“

Erginas Atamanas (Turkijos rinktinės vyr. treneris): „Pradėjome rungtynes silpnai, ypač per pirmas kelias minutes, kai leidome įmesti 18 taškų. Mūsų starto penketo žaidėjai, manau, buvo pavargę, nes prieš dvi dienas žaidėme sunkias rungtynes Stambule su graikais. Atidavėme lietuviams rungtynių tempą, o jie namie žaidžia labai agresyviai. Neradome gerų sprendimų, ypač neradome sėkmės puolime su mūsų įžaidėju Dixonu ir geriausiu žaidėju Ilyasova. Bandėme varžovus spausti visoje aikštėje, bet nepavyko ir tai, nes Lietuva mus nubaudė.

Mums tai buvo geros draugiškos rungtynės. Pralaimėjome, tačiau turėjome galimybę leisti pasireikšti jauniems žaidėjams, ypač atsarginiams, kad pamatytume, kuris vertas vietos Europos čempionate.“