Lietuvos jaunučiai pateko į Europos čempionato pusfinalį

Kaune vykstančio Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje penktadienį Lietuvos rinktinė 93:74 (21:23, 22:15, 25:21, 25:15) nugalėjo Suomijos komandą ir pateko į pusfinalį.
R. Achmedovo (DELFI.lt) nuotr.

Gedimino Petrausko treniruojama mūsų šalies rinktinė pralaimėjo pirmąjį kėlinį, bet antrajame išsiveržė į priekį ir įgijo dviženklį pranašumą. Ketvirtajame kėlinuke suomiai dar sumažino atsilikimą iki šešių taškų (70:76), bet taiklių tolimų metimų dėka mūsiškiai vėl nutolo ir iškovojo pergalę.

Lietuvos komandai po 18 taškų pelnė Vitalijus Kozys ir Arnas Velička, po 12 – Grantas Vasiliauskas ir Tadas Vaičiūnas, 9 – Lukas Uleckas, po 8 – Elvis Juozaitis ir Tomas Balčiūnas (11 atk. kam.).

Suomijos ekipoje rezultatyviausiai žaidė Eliasas Valtonenas. Jo sąskaitoje – 21 taškas.

Lietuvos rinktinė laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių net 48-26, bet padarė 26 klaidas.

Pusfinalyje lietuviai žais su Turkijos ir Serbijos komandų poros nugalėtoja. Kitame pusfinalyje susitiks Ispanijos bei Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai.

Lietuvos krepšininkai 2008 metais tapo Europos jaunučių čempionais, 2009 ir 2010 metais iškovojo sidabro, o 2007 metais – bronzos medalius.