Lietuvos krepšininkai parodė jėgą prieš austrus

Europos vyrų krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė draugiškose rungtynėse Kėdainiuose trečiadienį 86:71 (24:18, 21:16, 23:21, 18:16) nugalėjo Austrijos komandą.
E. Ovčarenko (15ming) nuotr.

Lietuvos rinktinė pirmavo nuo pat susitikimo pradžios ir po truputį nuolat didino persvarą. Po dviejų kėlinių mūsiškiai pirmavo 45:34, po trijų – 68:55. Ketvirtajame kėlinuke lietuviai dar labiau nutolo ir šventė dar vieną pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Artūras Milaknis. Snaiperis pataikė šešis tritaškius iš septynių ir surinko 18 taškų. 14 taškų pelnė ir 10 kamuolių atkovojo pirmąsias rungtynes šiame pasirengimo cikle sužaidęs Jonas Valančiūnas. Jis ketvirtajame kėlinuke patyrė nedidelę kojos traumą ir turėjo atsisėsti ant suolelio.

12 taškų Lietuvai pelnė Rokas Giedraitis, po 8 – Deividas Gailius ir Domantas Sabonis, po 6 – Jonas Mačiulis ir Marius Runkauskas, po 5 – Artūras Gudaitis ir Adas Juškevičius, 4 – Lukas Lekavičius. Robertas Javtokas ir Žygimantas Janavičius (8 rez. perd.) taškų nepelnė.

Susitikimui nebuvo registruoti Mantas Kalnietis, Antanas Kavaliauskas, Paulius Jankūnas, Renaldas Seibutis ir Mindaugas Kuzminskas.

Austrijos komandoje 27 taškus surinko Jakobas Poltli, 13 – Thomas Schreineris, po 10 – Jozo Rados ir Filipas Krameris.

Tai buvo ketvirtoji Lietuvos rinktinės pergalė šiame pasirengimo cikle. Anksčiau lietuviai du kartus nugalėjo Australijos krepšininkus ir įveikė Suomijos ekipą.

Lietuvos rinktinė pirmadienį pradės pasirodymą tarptautiniame „Huawei Cup“ turnyre Kaune. Jame lietuviai susitiks su Turkijos, Makedonijos ir Kroatijos ekipomis.