UEFA supertaurė: 9 įvarčių trilerį laimėjo „Barcelona“

Antradienio vakarą Gruzijos sostinėje Tbilisyje sužaistos tiesiog neįtikėtinos rungtynės. UEFA Supertaurės mače „Sevilla“ klubas antrojo kėlinio pradžioje atsiliko 1:4, tačiau sugebėjo išlyginti rezultatą – 4:4. Pratęsimo pabaigoje įvartį įkalė Pedro ir atnešė „Barcelona“ klubui pergalę 5:4. „Barcelona“ laimėjo penktąją UEFA Supertaurę iš 9 bandymų, tiek pat šių titulų turi ir „Milan“.

Rungtynės Tbilisyje tiek prasidėjo, tiek baigėsi nuostabiai ir neįtikėtinai. 9 įvarčių trileris, sugrįžimas turint trijų įvarčių deficitą ir greičiausiai paskutinis, tačiau pergalingas įvartis gyvenimo komandoje. Ko daugiau reikia nuostabiam futbolo vakarui?

Per pirmas 16 minučių pamatėme tris nuostabius baudos smūgius. Pirmąjį įmušė Everas Banega, kitus du – neprilygstamasis Lionelis Messi. Pirmojo kėlinio pabaigoje „Barca“ įtvirtino persvarą, kai Luisas Suarezas neišnaudojo šimtaprocentės progos, tačiau iškart sukūrė ją komandos draugui ir Rafinha įmušė – 3:1.

Antrojo kėlinio pradžioje „Sevilla“ grubiai suklydo gynyboje, Luisas Suarezas įmušė ketvirtąjį įvartį ir „Barca“ patikėjo pergale nesužaidus nė valandos. To daryti sporte negalima.

Jose Antonio Reyeso įvartis 57 minutę neatrodė labai svarbus, tad „Barcos“ treneris Luisas Enrique iš aikštės išėmė Andresą Iniestą. Vis dėlto, visas rungtynes „grybą pjovęs“ Jeremy Mathieu 71 min. prasižengė baudos aikštelėje, o Kevinas Gameiro rezultatą sušvelnino iki 3:4.

Prieš pat šį įvartį į aikštę žengęs „Sevilla“ naujokas Jevhenas Kanoplianka po 10 minučių muša išlyginamąjį įvartį. Ukrainietis pasinaudojo „Barcelona“ gynybos pietų miegu ir išlygino rezultatą.

Visiškai sutrikę katalonai nesugebėjo tinkamai perimti kamuolio kontrolės ir užspausti varžovų prie vartų. Teko žaisti pratęsimą, o jame aikštėje pasirodė Pedro, kuris greičiausiai turėtų išvykti iš „Barcos“ ir persikelti į „Manchester United“.

Darbingasis puolėjas Pedro „Barcoje“ nesugeba konkuruoti su trigalviu puolimo slibinu, tačiau sugeba iškovoti trofėjus. 114 min. L. Messi stojo mušti baudos smūgio, kurį galingu smūgiu pakartojo pirmam bandymui atsitrenkus į sienelę. Beto atmušė kamuolį, tačiau Pedro prie jo buvo pirmas ir iš arti nuginklavo vartininką.