Europos jaunučių krepšinio čempionate Lietuva patyrė pirmą pralaimėjimą

Kaune vykstančiame „Paysera“ Europos jaunučių vaikinų (iki 16 metų) krepšinio čempionate tęsiasi antras etapas. Lietuvos rinktinė antradienį E grupėje susitiko su Vokietija, pralaimėjo varžovams rezultatu 70:77 (19:12, 17:19, 11:24, 23:22) ir patyrė pirmą nesėkmę turnyre.
R. Achmedovo/DELFI  nuotr.
R. Achmedovo/DELFI nuotr.

Lietuviai pirmoje čempionato dvikovoje iškovojo pergalę prieš ispanus (66:61), po to 69:51 įveikė graikus, 96:70 sutriuškino Izraelį ir lengvai laimėjo prieš anglus 102:67.

Pirmo kėlinio pradžią sėkmingiau sužaidė Lietuvos rinktinė, kuri greitai ėmė pirmauti (5:0, 9:2, 13:5). Netrukus lietuvių persvara jau siekė 12 taškų (19:7). Tada mūsiškių skuboti metimai ir klaidos leido varžovams po 10 min. žaidimo priartėti - 19:12.

Nors antras ketvirtis prasidėjo lietuvių tritaškiu (22:12), vokiečiai nuolat lipo ant kulnų (22:17, 24:19). Mūsiškiams dar tris kartus buvo pavykę susigrąžinti 10 taškų persvarą (29:19, 31:21 ir 34:24), bet likus akimirkoms iki kėlinio pabaigos varžovai pavojingai priartėjo. Laimė, Lietuvos rinktinė paskutinę ataką baigė dvitaškiu ir po 20 min. kovos pirmavo - 36:31.

Trečią kėlinį spurtu 0:8 pradėjusi Vokietija ne tik pirmą kartą rungtynėse persvėrė rezultatą, bet ir atitrūko (36:39). Visas žaidimo gijas pametę buvo atsilikę jau 6 taškų skirtumu (43:49). Kėlinys baigėsi vokiečių tritaškiu paskutinę sekundę ir po 30 min. krepšinio mūsiškių deficitas buvo rekordinis - 47:55.

Nors lemiamo ketvirčio pradžioje Lietuvos rinktinė beveik pasivijo varžovus (58:60), vokiečiams vėl pavyko pabėgti (58:62, 60:65, 62:65). Lietuviai jau nesugebėjo sustabdyti įsismaginusių priešininkų (62:72, 64:74) ir nusileido jiems 68:77.

Rezultatas:

Lietuva - Vokietija - 70:77 (19:12, 17:19, 11:24, 23:22).