Lietuviai pratęsė pergalių seriją Europos jaunučių krepšinio čempionate

Kaune vykstančio Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato antrojo etapo E grupės rungtynėse pirmadienį Lietuvos rinktinė 102:67 (17:18, 24:15, 31:19, 30:15) nugalėjo Anglijos komandą.
Arnas Velička, FIBA Europe

Gedimino Petrausko treniruojama mūsų šalies rinktinė pralaimėjo pirmąjį kėlinį 17:18, bet po antrojo jau pirmavo 41:33. Trečiajame kėlinuke Lietuva nutolo 72:52, o ketvirtajame įgijo triuškinamą persvarą.

Nugalėtojams 16 taškų pelnė Grantas Vasiliauskas, po 14 – Vitalijus Kozys ir Lukas Uleckas, 12 – Tomas Balčiūnas, 11 – Lukas Kišūnas (10 atk. kam.), 10 – Arnas Velička.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 51–31 ir atliko gerokai daugiau rezultatyvių perdavimų (24–11).

Tris įskaitines pergales turintys Lietuvos krepšininkai pirmauja E grupėje ir užsitikrino vietą ketvirtfinalyje. Mūsiškiai antradienį žais su vokiečiais, o trečiadienį – su turkais.

Antrajame etape dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių ekipas.

Lietuvos krepšininkai 2008 metais tapo Europos jaunučių čempionais, 2009 ir 2010 metais iškovojo sidabro, o 2007 metais – bronzos medalius.