Lietuvos rinktinė nugalėjo Suomijos krepšininkus

Šeštadienio vakarą Lietuvos krepšinio rinktinė Alytuje 78:71 (25:18, 19:22, 17:16, 17:15) nugalėjo Suomijos krepšininkus. Europos čempionato pasirengimo cikle lietuviai pasiekė jau trečiąją pergalę.
E. Ovčarenko (15min.lt) nuotr.

Petterio Koponeno entuziazmas prieš tvirtą Lietuvos komandą – taip galima pavadinti kovą Alytuje.

Apsnūdę rungtynes pradėję suomiai po pirmųjų keturių minučių atsiliko 0:11, tačiau antroje kėlinio pusėje apsiprato su Alytaus arena ir įsibėgėjo. Pirmasis kėlinys baigėsi 25:18 lietuvių naudai. Antrasis kėlinys klostėsi panašiai. Pradžioje lietuviai rengė rezultatyvias atakas vieną po kitos, tačiau suomiai iki kėlinio pabaigos sugebėjo sumažinti skirtumą iki keturių taškų 40:44.

Nuo trečiojo kėlinio suomius įkvėpė P. Koponeno prasiveržimai ir taiklūs metimai iš sunkiausių padėčių. Į NBA prasimušti bandantis suomis buvo rezultatyvus, bet komandiškai besigynę lietuviai sugebėjo neišleisti iniciatyvos iš rankų. Po trečiojo kėlinio komandas skyrė keturi taškai.

Ketvirtajame kėlinyje varžovai lietuviams atsipūsti neleido, tačiau Suomijos rinktinės jėgos seko. Fenomenalaus P. Koponeno pasirodymo nepakako ir lietuviai iškovojo jau trečiąją pergalę pasirengimo cikle.

Suomijos rinktinės lyderis pelnė 21 tašką ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. 13 taškų pridėjo S. Salinas, 10 – E. Murphy.

Rungtynėse su Suomija trenerio Jono Kazlausko sprendimu nepasirodė Rokas Giedraitis, Lukas Lekavičius, Artūras Gudaitis, Artūras Milaknis ir Jonas Valančiūnas.

Pirmą kartą su rinktinės marškinėliais šią vasarą išvydome kapitoną Robertą Javtoką, kuris pelnė 6 taškus.

Lietuvos rinktinė praėjusią savaitę žaidė dvejas rungtynes su Australija ir abukart pasiekė pergales – 80:68 ir 92:85.

Suomijos krepšininkai šią vasarą per kontrolines rungtynes sugebėjo parklupdyti Europos čempionus prancūzus.